بازارچه محلی اقتصاد مقاومتی کارآفرینان نمونه و نخبه افتتاح شد
دوشنبه 1 اسفند 1401 - 21:17:02
پایگاه خبری فجر شمال

بازارچه محلی اقتصاد مقاومتی کارآفرینان نمونه و نخبه با حضور مسئول بسیج جامعه زنان سازمان بسیج مستضعفین کشور در شهرستان سیمرغ افتتاح شد.به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور  امروز درحاشیه بازدید از برخی کسب و کار‌های بانوان استان، گفت: طرح فدک از نمونه طرح‌هایی است که در کشور اجرا می‌شود تا بانوانی که توانایی ایجاد موقعیت کاری دارند، تسهیلات بگیرند و کارشان را شروع کنند و هم برای گذران زندگی خانواده خود موثر باشند.
بیابانی با بیان اینکه از بازدید این واحد تولیدی که صد‌ها نفر در کشور را در این راه مشغول به کار کرده است، افزود: حمایت از این واحد‌های تولیدی موفق در قالب ارائه تسهیلات و همچنین مشاوره انجام می‌شود، اما اتفاق جدیدی که به دنبال آن هستیم وصل کردن این واحد‌ها به حلقه صادرات است، که یقینا به زودی رخ خواهد داد.
او گفت: نقش زنان در تولیدات استان روز به روز پررنگ‌تر می‌شود، بطوریکه هم اکنون 60 درصد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی را زنان در دست دارند و 50 درصد محصولات دام و طیوراستان را هم آن‌ها تولید می‌کنند.
بیابانی سپس به محل پرورش ماکیان زینتی در ساری رفت، که یک بانو 20 سال پیش آن را بنا کرد و سالانه فقط 1000 قطعه طاووس پرورش می‌دهد.


مجید اسدی خبرنگار فجر شمال /


http://fajreshomal.ir/fa/News/21256/بازارچه-محلی-اقتصاد-مقاومتی-کارآفرینان-نمونه-و-نخبه-افتتاح-شد
بستن   چاپ