رئیس کل دادگستری مازندران:
خدمت صادقانه به مردم ومراجعان را با منت گذاری،آلوده نکنیم
يکشنبه 14 اسفند 1401 - 19:40:36

رئیس کل دادگستری مازندران در آئین افتتاحیه دوره آموزش بدو خدمت155 نفراز پذیرفته شدگان آزمون استخدامی کارکنان اداری دادگستری استان مازندران گفت:  خدمت صادقانه به مردم ومراجعان را با منت گذاری،آلوده نکنیم.

به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، روابط عمومی دادگستری مازندران،حجت الاسلام والمسلمین اکبری درآئین افتتاحیه دوره آموزش بدو خدمت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی کارکنان اداری دادگستری استان درسخنانی خدمت درنظام جمهوری اسلامی را سعادتی بزرگ دانست که مرهون خون شهدای بسیاری است واظهارداشت:همه ما باید قدردان خون شهدا وپیرو آرمان های امام راحل ومقام معظم رهبری باشیم ودین خود را با ولایتمداری و خدمت درست،اصولی وصادقانه به مردم ادا کنیم.
رئیس کل دادگستری استان، آشناسازی نیروها با دانش، مهارت، عملکرد سازمانی و فرهنگ سازمانی قوه قضاییه را ازاهداف دوره های آموزشی ضمن خدمت برشمرد وبه ویژگی های کارمند وکارگزار ازنگاه حضرت علی (ع) واسلام اشاره کرد وگفت: اخلاق اداری دارای ویژگی‌های‌ خاصی است که امیرالمومنین(ع) دربیانات خود به آن پرداخته است ودراکثرکتب نیز در13بند آمده ازجمله فرموده اند نگهبان نفس خویش باش، از درود و تعارف و مهربانی به مردم کوتاهی مکن. پر و بالت را برای مردم بگستران و با مردم گشاده روی و مهربان باش؛کاری که بر دوش توست طعمه نیست، امانتی است که بر دوشت نهاده اند بالاتر از خود را فرمان ببر، تا پایین تر از تو فرمانبردارت باشد؛
عالی ترین مقام قضایی استان درادامه افزود:همه ما درهرجایگاهی که هستیم باید ازخود درمقابل تمایلات وهوس های درونی مراقبت کنیم،مردمداربوده ومطابق قوانین ومقررات وضوابط با مردم با خوشرویی رفتار کنیم درعین حال از روابط نامتعارف وغیرقانونی پرهیزکرده ودرتمامی زمان ها مسئولیت پذیرباشیم ،اگر کاری برای مردم انجام می دهیم بامنت گذاری ،خدمت صادقانه خود را بی ارزش وآلوده نکنیم.
رئیس کل دادگستری مازندران همچنین به دیگر سفارشات امیرالمونین به کارگزاران پرداخت وگفت: امیرالمومنین (ع)می فرمایند کار هرروز را در همان روز انجام ده؛ زیرا هرروز، کاری مخصوص به خود دارد،بکوش تا هر کاری را در جای خود و زمان مخصوص به خود انجام دهی؛ با خدا، مردم و خویشاوندان انصاف را رعایت کن؛. هرگز به خدمت هایی که انجام دادی، بر مردم منت مگذار،در وعده ای که به مردم دادی، خلف وعده مکن،. هرگز نیکوکار و بدکار را در نظرت یکسان قرار مده،از همکاران نزدیکت سخت مراقبت کن و از حوادث گذشته تاریخ، برای آینده عبرت بگیر.
رئیس کل دادگستری مازندران خاطرنشان کرد:انتخاب وپذیرفته شدن 155نفرازمیان بیش ازسه هزارنفر،افتخاری برای خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی است وامیدواریم همکاران جدید با توجه به ویژگی هایی که از نگاه اسلام برای کارمند ذکر ویاداوری کردیم وظایف وتکالیف مهم دستگاه قضایی را انجام داده و رفتار وگفتار مناسب جایگاه خطیر دستگاه قضایی را داشته باشند.
شایان ذکر است درابتدای جلسه سید ناصر احمدی معاون منابع انسانی دادگستری مازندران درسخنانی ضمن تبریک وخیرمقدم به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اظهارداشت: بر اساس شیوه نامه آموزش های ضمن خدمت، کارکنان اداری باید قبل از شروع به کار و صدور ابلاغ ریالی به میزان 92 ساعت آموزشی را طی کنند و عناوین دوره های توجیهی بدو خدمت کارمندان اعم است از: آشنایی با ساختار نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران، آشنایی با سازمان و تشکیلات قوه قضاییه، قانون مدیریت خدمات کشوری، فرهنگ سازمانی و ارتباطات موثر در سازمان، کار تیمی و حل مساله، اخلاق حرفه ای مبتنی بر آموزه های اسلامی در نظام اداری و دوره کارورزی(به مدت یک ماه و  15 روز ویژه نیروهای ستادی) است .
مجید اسدی خبرنگار فجر شمال /


http://fajreshomal.ir/fa/News/21328/خدمت-صادقانه-به-مردم-ومراجعان-را-با-منت-گذاری،آلوده-نکنیم
بستن   چاپ