همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران مازندران
يکشنبه 21 اسفند 1401 - 16:47:13
پایگاه خبری فجر شمال

همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران مازندران

همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران مازندران ، با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران و استاندار مازندران در ساری برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، 
نماینده ولی فقیه در مازندران در همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران استان در ساری حفظ و صیانت از فرهنگ مازندران را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در مقابل فرهنگ بیگانه ایستادگی کرد و جلوی هنجارشکنی در استان گرفته شود.
آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه در دولت انقلابی قرابت خاصی بین ائمه جمعه و دولت مردان برقرار است، گفت: گرچه در دولت قبل هم این ارتباط وجود داشته است و از همه دولت‌های گذشته حمایت کردیم.
وی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از امنیت فرهنگی بخشی از رسالت اجتماعی است، افزود: در حوزه فرهنگ سه نوع اقدام باید انجام شود تعلیم و تربیت، ترویج و تبلیغ فرهنگ خودی و مقابله با فرهنگ بیگانه که باید در دستور کار قرار گیرد.
امام جمعه ساری بر لزوم مقابله با هنجار شکنان در تعطیلات نوروز تاکید کرد و گفت: نباید اجازه دهیم برخی فرهنگ‌های وارداتی باعث از بین رفتن فرهنگ بومی شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه از منظر اجرایی تمامی مسئولان قضایی، انتظامی، بسیج، سپاه در کنار ائمه جمعه در مقابل هجمه فرهنگی ایستادگی کنند، تصریح کرد: باید با ناهنجاری‌ها برخورد قانونی شود.
آیت الله محمدی لائینی، اجرای طرح محله مهدوی را نمونه‌ای برای مبارزه با مظاهر غلط فرهنگی عنوان و خاطرنشان کرد: طرح محله مهدوی می‌تواند یک برنامه فرهنگی و ارشادی باشد و در مازندران نسبت به نهاد‌های فرهنگی و مذهبی همچون کانون مساجد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر بی مهری می‌شود که قابل قبول نیست.
نماینده ولی فقیه در مازندران در گردهمایی پایانی سال همچنین ضمن انتقاد از کشف حجاب در خیابان‌ها و با توجه به در پیش بودن فصل گرما و سواحل ازاد شده و رها شده، مدیریت و امر به معروف این موارد هنجار شکن شد ولزوم اجرای طرح سواحل مهدوی را خواستارشد.
 عضو خبرگان رهبری نیز در این همایش گفت: اصل تکریم مردم، حضور در صحنه برای رفع فتنه‌ها ویژگی این دولت است.

آیت الله معلمی افزود: همه بدانیم در کنار انجام خدمات، تکریم مردم یک فرصت است و لزوم پایین آوردن نرخ بیکاری از مهترین اهداف و استفاده از این فرصت می‌تواند باشد.
استاندار مازندران هم با بیان اینکه علت تمام تهاجمات از سوی دشمنان به سمت دولت، هماهنگی رییس جمهور با مقام معظم رهبری است گفت: در عرصه داخلی و بین المللی هیچ دولتی به اندازه دولت سیزدهم در سال نخست فعالیت مورد هجوم قرار نگرفت و اجرای شعار‌های دقیق مقام معظم رهبری محوریت اصلی فعالیت این دولت است.
حسینی پور  در این همایش به رشد اقتصادی ٢/٣ درصدی در کشور و ٣ درصدی در استان بعنوان یکی از مهمترین دستاورد‌های این دولت انقلابی در یک سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال نیز رشد ١٠٨ درصدی به وجود امد و پس از راه اندازی مراکز نیمه فعال، در حال حاضر مشکل کمبود نیروی کار در استان وجود دارد.
وی امامان جمعه را مقام اول معنوی در هر شهرستان عنوان کردو گفت: فرمانداران هم بعنوان مقام ارشد اجرایی هستند که کار جهادی و بدون وقفه باید در الویت اصلی قرار گیرد.
استاندار مازندران با بیان اینکه امسال برای نخستین بار با جراحی اقتصادی در مورد برنج، بازار این محصول با ساز وکار مناسب نظیر باز شدن صادارات و برداشته شدن تعرفه گمرکی رونق را به همراه داشت، در خصوص مباحث فرهنگی هم گفت: استان مازندران در خط مقدم تهاجم فرهنگی است که یکی از خطرات فرهنگی در استان، موضوع کاهش نرخ جمعیت، بدحجابی و کشف حجاب است که با یک اقدام فرهنگی می‌توان ان را پوشش داد.
همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران مازندرانمعاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران هم در این همایش افزود: تمامی تلاش‌ها برای رفاه حال مردم انجام می‌شود و مقابله با هر نوع تهاجم فرهنگی در اولویت اقدامات انقلابی مدیران ارشد استانی و شهرستانی است.
سلگی با اشاره به افزایش 4 برابری کشفیات مواد محترقه امسال به نسبت پارسال گفت: این نشان می‌دهد دشمن به دنبال ترمینال سازی استان در خصوص مواد محترقه و سلاح بوده که با اقدامات به موقع، این هدف به سرانجام نرسیده است.

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال/، 


http://fajreshomal.ir/fa/News/21369/همایش-مشترک-ائمه-جمعه-و-فرمانداران-مازندران
بستن   چاپ