در راستای اجرای طرح ملی «ماندگاران صبور» انجام شد
دیدار مسئولان جهاددانشگاهی مازندران با خانواده شهید دانشجو در بابل
جمعه 26 اسفند 1401 - 18:35:59
پایگاه خبری فجر شمال
در راستای اجرای طرح ملی «ماندگاران صبور»، مسئولان جهاددانشگاهی واحد مازندران با خانواده شهید دانشجوی جهادگر، مهدی عسگرنژاد در شهرستان بابل دیدار کردند.به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، به نقل از ایکنای مازندران، در راستای اجرای طرح ملی «ماندگاران صبور»، رئیس جهاددانشگاهی مازندران به همراه معاون فرهنگی و مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد مازندران با خانواده شهدای دانشجوی جهادگر، مهدی عسگرنژاد در شهرستان بابل دیدار کردند.

محمدرضا شافعیان با بیان اینکه  شهدا برکات کشور هستند و راهشان نقشه راه ما در ادامه مسیر انقلاب خواهد بود، گفت: مادران و پدران شهدا یادگاران و دایرهالمعارف انقلاب و دفاع مقدس  محسوب می‌شوند.

وی افزود: سالانه یک استان متولی گرامیداشت یاد و خاطر شهدای جهاددانشگاهی می‌شود، امسال استان گیلان میزبانی این کار فرهنگی ‌را برعهده دارد به همین منظور مقرر شد در خدمت خانواده شهدای دانشجوی جهادگر باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی مازندران تصریح کرد: باتوجه به اینکه مازندران 5 شهید جهاددانشگاهی تقدیم انقلاب کرده است این دیدار بهانه‌ای شد تا یاد و خاطر شهدا را گرامی بداریم. چراکه تمام دارایی ما در این برهه از زمان از برکات خون شهدا است.

شافعیان واحد مازندران با بیان اینکه آنچه شهدا را از سایر افراد متمایز کرد خلوص و تعهد آنان به ولایت بوده است، اظهار کرد: ایمان به خدا، مهربانی و نوع دوستی و احترام به پدر و مادر شهدا را در ردیف خوبان خدا قرار داد.

رئیس جهاددانشگاهی مازندران به حسن اخلاق و اصالت خانواده شهید عسگرنژاد در بابل اشاره کرد و افزود: این خانواده از ابتدا ولایی بوده و در انقلاب ثابت قدم ماندند.

در ادامه امین روحی مله، مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی مازندران نیز به اقدامات فرهنگی انجام شده در این حوزه پرداخت و گفت: شهدای دانشجو جوانانی بودند که در ابتدا مسیر خود را با آگاهی انتخاب کرده و به آرمان‌های امام راحل و انقلاب پایبند بودند.

وی افزود: مادران و پدران شهدا را همچون مروارید گرانبها هستند و باید ارزش اولیای شهدا را بدانیم زیرا از دامان و دستان پرمهر همین بزرگواران فرزندانی تربیت شدند که برای حفظ و صیانت از کشور و نوامیس جان شیرین خود را فدا کردند.

یادآور می‌شود، شهید مهدی عسگرنژاد متولد 1342 بود که بنا به گفته‌ برادر شهید، خوش اخلاق و داشتن دوستان فراوان از خصلت‌های شهید مهدی بود.این شهید دانشجوی جهادگر در ابتدای انقلاب با روحانیت در صف اول تظاهرات قرار می‌گرفت و مؤذن می‌شد.

بنا به توضیح برادران شهید مهدی عسگرنژاد، مسیر جهاددانشگاهی این نوجوان از مدرسه طالقانی بابل رقم خورد. با 8 همکلاسی دیگرش به روستاها می‌رفتند و کار جهادی می‌کردند.

شهید مهدی عسگرنژاد به دلیل انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ها نتوانست به تحصیل در مراکز علمی دانشگاهی برود، حوزه را انتخاب کرد و بعد از حدود دو سال برای دانشگاه امتحان داد و در رشته دامپروری زنجان قبول شد دوران دانشجویی به جبهه رفت و در عملیات والفجر به شهادت رسید.

انتهای پیام

http://fajreshomal.ir/fa/News/21386/دیدار-مسئولان-جهاددانشگاهی-مازندران-با-خانواده-شهید-دانشجو-در-بابل
بستن   چاپ