شهدا به جهت داشتن خصیصه‌های لازم توفیق پیدا کردند در راه خدا باشند
شنبه 27 اسفند 1401 - 18:56:36
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت:  شهدا به جهت داشتن خصیصه‌های لازم توفیق پیدا کردند در راه خدا باشند.به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، به نقل از روابط عمومی بنیاد شهدی مازندران،سعید کهن سال، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران  در جمع نمازگزاران نماز جمعه مصلی ساری؛ اظهار کرد: 22اسفند ماه سال 1358 سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز شهید نام گرفت، از آن روز تاکنون شاهد تکریم از مقام شامخ شهدا هستیم.
وی با بیان اینکه شهدا امنیت بخشی را برای ما ایجاد کردند، افزود: شهدا به جهت داشتن خصیصه‌های لازم توفیق پیدا کردند در راه خدا باشند.
کهن سال خاطرنشان کرد: سه وظیفه بنیاد شهید در راستای ترویج، توسعه و تکریم فرهنگ ایثار و شهادت است، البته هنر شهادت با هیچ چیزی قابل قیاس نیست، با آمیخته کردن هنر و هنر شهادت میتوان الگویی مناسب ایجاد کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران خاطرنشان کرد: امروز باید بتوانیم در راستای اندیشه شهدا گام برداریم، یک استراتژی مهم ما در بنیاد انتقال فرهنگ ناب ایثار و شهادت به آیندگان است.
این مسئول ادامه داد: شهدا راه خدایی را به ما نشان دادن
د، ما در بنیاد شهید به واسطه فعالیت در شورای ترویج ایثار و شهادت، شاخصه‌های اثرگذار را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردیم تا به یک مدل و الگوی یکپارچه برسیم.
وی همچنین یادآور شد: بحث ساماندهی مزار شهدا به عنوان یک اثر توصیفی قلمداد میشود، یکی دیگر از موضوعات بررسی زوایای مختلف وصیتنامه شهدا است، اسناد افتخار شهدا میتواند در دسترس همه نویسندگان قرار گرفته و اثرگذار باشد.
کهن سال همچنین ادامه داد: ما در بنیاد بیش از همه به تکریم و تعظیم جامعه ایثارگران اهمیت میدهیم، این بحث باید در بین دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان یک وظیفه تلقی شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در پایان اذعان داشت: در مازندران سه هرم را در امر رسیدگی به جامعه ایثارگری شامل؛ حوزه مددکاری، وجود مشاورین ما در دستگاه‌های اجرایی و وجود نخبگان علمی و تشکل‌های ایثارگری و سمن‌های مدنی درنظر داریم تا بتوانیم مسیر شهدا را به سرانجام برسانیم.
کهن سال در پایان از رهنمودهای دلسوزانه حضرت آیت اله محمدی لائینی نماینده محترم ولی فقیه در مازندران در جهت حل مشکل خانواده های معزز شهدا و ایثارگران قدردانی کرد.
مجید اسدی خبرنگار فجر شمال/
.

http://fajreshomal.ir/fa/News/21391/شهدا-به-جهت-داشتن-خصیصه‌های-لازم-توفیق-پیدا-کردند-در-راه-خدا-باشند
بستن   چاپ