رییس دانشگاه مازندران:
دانشگاه مازندران میزبان جشنواره دانشجویی حرکت
دوشنبه 25 ارديبهشت 1402 - 20:45:18
حشمت الله علی نژاد رئیس دانشگاه مازندران در نشست خبری جشنواره حرکت با بیان اینکه به دنبال پویایی و حرکت دانشجویی هستیم،گفت: فعالیت های علمی دانشجویی از طریق این جشنواره حمایت و معرفی می شوند.
 
وی با اشاره به اینکه جشنواره حرکت در سال 86 شروع شد و سالانه توسط وزارت علوم با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات برگزار می‌شود، افزود: امسال از 31 اردیبهشت تا 2 خرداد در دانشگاه مازندران توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی برای اولین بار در مازندران بر گزار می شود.
 
علی نژاد شناسایی انجمن های علمی‌ موفق را از اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: اقدامات موفق دانشجویی در این جشنواره منعکس می شود.
 
به گفته وی، ایجاد تحرک در فعالیت های عملی دانشجویی، ایجادهم‌افزایی تشکل‌های دانشجویی و انتقال تجربه، ایجاد بستر مناسب برای آشنایی و ارتباط با صنعت و دانشگاه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با تاکید براینکه این جشنواره ویژه انجمن های علمی دانشجویی است، تصریح کرد: این جشنواره بصورت سالیانه در یکی از دانشگاه ها برگزار می شود و سال گذشته در دانشگاه تهران با 1200 اثر داخلی و خارجی برگزار شد.
 
"600 اثر داوری می شود"
 
مرتضی علویان دبیر جشنواره و معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه 600 اثر نهایی در پانزدهمین جشنواره داوری خواهد شد، تصریح کرد: ثبت نام و دریافت آثار  از مهر ماه سال گذشته انجام شده و آثار متنوع مختلفی از دانشگاه های داخلی و خارجی به دبیرخانه رسیده که در نهایت 600 اثر داوری می شود.
 
وی به مشارکت  86 دانشگاه سراسر کشور در این جشنواره اشاره کرد و گفت: در بخش رقابتی جشنواره انجمن برتر ، فعالیت های خلاقانه، نشریه،  مسابقه ، محتوای دیجیتال،  کارافرینی، کتاب و اختراع مورد داوری قرار می گیرند.
 
به گفته وی، در  بخش نمایشگاهی سه روز آثار نمایش داده می شود و بخش انجمن پویا و بخش انجمن بین المللی نیز اجرایی خواهد شد.
 
علویان با اشاره به اینکه 20 الی 30 متقاضی از دانشگاه های خارجی در این جشنواره می‌کنند، اظهار داشت: سفیران حرکت بخش جدید جشنواره است که در راستای فعالیت های امیدوارانه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری معرفی خواهند شد.
 
وی همچنین به حضور 33 اثر از 5 گروه علمی از دانشگاه مازندران در این جشنواره خبر داد و افزود: 10 کارگاه در این جشنواره با حضور اساتید ملی در راستای آثار رسیده و بخش های مورد هدف جشنواره برگزار خواهد شد.

http://fajreshomal.ir/fa/News/21693/دانشگاه-مازندران-میزبان-جشنواره-دانشجویی-حرکت
بستن   چاپ