برگزاری گرامیداشت هفته سلامت و تجلیل از فعالان حوزه سلامت در بابلسر
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1402 - 12:35:01

مراسم گرامیداشت هفته سلامت و تجلیل از فعالان حوزه سلامت در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بابلسر، این مراسم با حضور مجتبی قلی پور باقری، فرماندار بابلسر، دکتر کاظم نجف پور، مدیر شبکه بهداشت و درمان، سرهنگ افضلی، فرمانده انتظامی بابلسر، دکتر سلیمانی، مدیر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر مهدی باقری، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان و همکاران ستادی، پزشکان، مراقبین سلامت، بهورزان، ماماها و پرستاران شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت در سالن اداره ارشاد اسلامی شهر بابلسر برگزار شد.
مجتبی قلی پور باقری فرماندار بابلسر با فرستادن درود به ارواح طیبه شهداء انقلاب اسلامی به‌ ویژه شهادت آیت الله عباسعلی سلیمانی و تبریک هفته سلامت، از تمامی مدافعان سلامت که در این راه زحمات زیادی کشیدند تقدیر و تشکر کردند.
در ادامه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر با توجه به شعار هفته سلامت امسال "سلامتی برای همه با پزشکی خانواده" گفت: اختصاص دادن شعار امسال هفته سلامت به موضوع پزشکی خانواده، بیانگر اهمیت و نقش مهم اجرای این برنامه در دسترسی همگانی و عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی به‌منظور ارتقاء سطح سلامت جامعه است که مهم‌ترین رسالت نظام سلامت می باشد.

پس از آن، مدیر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه
علوم پزشکی مازندران به مسئله جمعیت پرداخت و گفت: جمعیت برای استان ما یک مسئله حیاتی است و ما از تله جمعیتی رد شده و چند سال است که وارد پدیده انقراض نسلی شدیم. در این شرایط، اصلاح جمعیتی، بسیار دشوار و بعضا غیرممکن است. لذا ما برای تغییر شرایط و بهبود وضعیت موجود لازم است کاری جهادی کنیم و بر روی همه مولفه های  موثر بر جمعیت فعال باشیم.
آخرین سخران این مراسم دکتر باقری معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر اظهار داشت با اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع، سعی بر این است که با مراجعه افراد در اولین سطح ارائه خدمت ضمن توصیه‌های پیشگیرانه به تشخیص به‌موقع بیماری‌ها کمک شده و اقدامات درمانی متناسب به عمل آید.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر ادامه داد: با اجرای برنامه پزشکی خانواده از سردرگمی مراجعان، مراجعه بیش‌ از حد و نامناسب بیماران به پزشکان متخصص، تجویز داروهای تکراری توسط پزشکان مختلف، جلوگیری می شود و تحمیل هزینه‌های گزاف به خانواده‌ها کاهش می‌یابد.
در پایان، با اهدا لوح و هدیه، از زحمات عزیزان فعال در این عرصه تقدیر و تشکر شد.
در حاشیه، ایستگاه سلامت با عناوین جمعیت و فرزند آوری و همچنین خدمات غربالگری دیابت و فشار خون، خطر سنجی بیماریهای قلبی و عروقی ارائه گردید. اجرای سرود توسط  سفیران دانش‌آموزی، از دیگر برنامه‌های این همایش بود.


http://fajreshomal.ir/fa/News/21699/برگزاری-گرامیداشت-هفته-سلامت-و-تجلیل-از-فعالان-حوزه-سلامت-در-بابلسر
بستن   چاپ