سیاست کمیته امداد باید اغنا باشد و غنی و خودکفا کردن را در دستور کار قرار گیرد
جمعه 29 ارديبهشت 1402 - 09:14:08

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال /آیت الله محمدباقر محمدی لایینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران، پنجشنبه درهفتمین جشنواره توانمندسازی 3 هزار نفر از مددجویان طرح اشتغال و تجلیل از یاوران اشتغال کمیته امداد مازندران در فریدونکنار اظهار کرد: رسیدگی به قشر محروم جامعه و بی نیازکردن این قشر و محرومیت زدایی و به توانمندی و خودکفایی رساندن نمونه بارز عملی شدن برنامه های امداد است.

وی افزود: دهه کرامت و سالروز دو ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) را گرامی داشته و بی نیازکردن افراد محروم مهمترین نمونه بارز کرامت است که از تلاش های جهادی کارکنان نهاد مقدس کمیته امداد در سطح ملی و استانی و شهرستانی و مردم خیراندیش و خیررفتار و خیرگفتار و خیررسان قدردانی می کنم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران یادآور شد: امسال در ماه مبارک رمضان مردم مازندران بیش از 100 میلیارد تومان خیران گلریزان کرده و تعهد دادند تا از نیازمندان حمایت کنند.

آیت الله محمدی لایینی با بیان اینکه برخی افراد و نهادها واسطه هستند تا به بندگان رسیدگی شود و از همه خیران و بانک ها و نهادها خاطر نشان کرد: به بخش محرومان باید دو نوع توجه داریم که توجه مقطعی و فوری و سیاست کلی ما باید بی نیازکردن افراد نیازمند باشد و حمایت همه جانبه و توانمندسازی در دستور کار باشد.

وی گفت: سیاست کمیته امداد باید اغنا باشد و غنی و خودکفا کردن را در دستور کار قرار گیرد و بی نیاز کردن نیازمندان در دستور کار باشد و باید نام کمیته امداد به کمیته اغنا تغییر یابد و نمره دادن ما کمیته اغنا و امداد براساس خروجی است و افراد با توانمندسازی خداحافظی می کنند و باید در ادامه راه باید از حامیان امداد شوند.

امام جمعه ساری اظهار کرد: در بعد دیگر هم باید رویکرد ما تغییر یابد و در جهت حمایت ها باید از حمایت نقدینگی به سمت حمایت جنسی تغییر کند و به جای یارانه ها به سمت کالابرگ حرکت کرده و 20 تا 30 قلم از اقلام اساسی با قیمت بسیار پایین در اختیار افراد قرار گیرد تا تولید را روان کرده و اجناس داخلی را در جامعه نهادینه کنیم و از تورم جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود: نظارت ها در کمیته امداد و در بخش اشتغال به طور مستمر باشد و افراد با توانمندسازی رها نشوند و از آنان حمایت شود تا سرپا باشند و شکننده نشوند.

آیت الله محمدی لایینی یادآور شد: مجموعه امداد از نظر فرهنگی و ارزشی دارای مشکلات کمتری دارند، چرا که به موازات توجه اقتصادی، توجه فرهنگی انجام می شود و در ادامه راه باید برای دین و اخلاق جامعه هدف بیش از شکم و لباس اهمیت قائل شویم.

وی گفت: نیازمندی های جامعه هدف امداد باید مورد توجه باشد و فرهنگ دینی، حجاب، ارزش مداری، رفتار انسانی و اخلاقی بیش از همه موارد اهمیت دارد و مماش فوریت بیشتری دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود: آسیب های اجتماعی در نهاد امداد نسبت به جامعه هدف دیگر کمتر است و باید این یادگار امام راحل را پاس بداریم و با خودکفایی جامعه هدف باید خود را مدیون امام راحل و نظام بدانند و روحیه دردمندی و دغدغه مندی و توجه به محرومان را در دستور کار خود قرار دهند.

آیت الله محمدی لایینی یادآور شد: کمک به جامعه هدف امداد تنها به تسهیلات خلاصه نشود؛ بلکه باید این افراد در سمت ها و مشاغل دستگاههای دولتی و مدیریتی به کار گرفته شوند و از توانمندی این افراد هم در نهادهای دولتی استفاده شود و از امتیاز ویژه ای برخوردار شوند.


http://fajreshomal.ir/fa/News/21708/سیاست-کمیته-امداد-باید-اغنا-باشد-و-غنی-و-خودکفا-کردن-را-در-دستور-کار-قرار-گیرد
بستن   چاپ