مسوول سازمان بسیج رسانه کشور:
همدلی خبرنگاران برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان ضروری است
سه شنبه 2 خرداد 1402 - 21:17:46
پایگاه خبری فجر شمال

مسوول سازمان بسیج رسانه کشور، جبهه سازی رسانه‌ای را از رویکردهای اصلی این نهاد در سالجاری عنوان کرد و گفت که برای مقابله با توطئه‌های سازمان یافته دشمنان و جنگ ترکیبی آنان همدلی خبرنگاران ضروری است.

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال/مرتضی کارآموزیان روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه مازندران در ساری با بیان اینکه دشمنان انقلاب در ماه‌های اخیر و در جریان فتنه، با راه اندازی و تشکیل بزرگترین اعتلاف رسانه ای، هجمه های زیادی علیه نظام اسامی به راه انداختند، افزود: با توجه به تاکید مداوم رهبری بر نقش رسانه‌ها برای مقابله با توطئه های دشمنان، نیازمند یک هم افزایی و جبهه سازی رسانه‌های انقلاب اسلامی هستیم.

وی با اشاره به دسایس سازمان یافته دشمنان برای دستیابی به اهداف شوم و پلید خود با بیان اینکه مرجعیت رسانه در جمهوری اسلامی ایران تحت الشعاع قرار گرفته است، اظهار داشت: در صورت راه اندازی و تشکیل جبهه سازی رسانه ای، دستیابی به مرجعیت رسانه‌ای و بازگشت اعتماد عمومی مردم به رسانه‌های کشورمان امکان پذیرخواهد بود.

وی مهمترین رسالت خبرنگاران را جهاد تبیین در بخش های مختلف عنوان کرد و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در بیانات خود به اهمیت و نقش رسانه ها و روایت سازی اشاره داشتند و این مسئولیت ما را دوچندان می گند، گفـت: در جهاد تبیین مد نظر رهبری، رسانه های جمعی مهمترین و اثرگذارترین نقش را بر عهده دارند.

مسوول سازمان بسیج رسانه کشور با عنوان اینکه در محبوب سازی رسانه ها در بین مردم مشکل داریم، خاطرنشان کرد: بسیج رسانه کشور در نظر دارد با روایت‌گری و تهیه گزارش‌های مستند، مردم را با دستارودهای انقلاب اسلامی بیشتر آشنا کند.

کارآموزان، از تهیه و تدوین طرح عملیاتی جهاد تبیین در سازمان بسیج رسانه کشور خبرداد و گفـت: همسو با تحقق این مهم، قرارگاه رسانه ای نیز در سازمان بسیج رسانه کشور تشکیل و راه اندازی شد تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت ها در بخش های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، روحیه نشاط و امیدآفرینی نیز در سطح جامعه ترویج و نهادینه شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر در طی سال های گذشته در کشور، گفت: پارسال، 20 هزار اثر از 6 هزار و 700 خبرنگار سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد و این امر بیانگر پویایی جشنواره ابوذر است.

وی با بیان اینکه جشنواره ابوذر علاوه بر خارج شدن از حالت کلیشه ای، باید مطالبه گری و حل مشکلات را در دستور کار داشته باشد، گفت: باید با مطالبه گری از مسوولان بدنبال حل مسائل و مشکلات کشور باشیم و جشنواره ابوذر در سالجاری با همین رویکرد نیز برگزار خواهد شد ضمن اینکه رسانه های مردمی نیز حق شرکت در این رویداد را خواهند داشت.

   

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور از برپایی اردوی راهیان پیشرفت در کشور خبر داد و گفت که در قالب این طرح، گروه های مختلف مردمی در قالب برپایی اردو، در مکان هایی که به برکت انقلاب اسلامی به پیشرفت های زیادی دست یافته است، حضور خواهند یافت و از نزدیک شاهد این موفقیت خواهند بود.

کارآموزان همچنین از آغاز فعالیت راویان پیشرفت از هفته آینده در کشور خبر داد و با عنوان اینکه طرح عملیاتی دیده بان رسانه نیز در حال شکل گیری است، گفت: با استفاده از ظرفیت بسیج دستگاه‌ها، مشکلات مربوط به آنها شناسایی و با طرح موضوع، زمینه لازم برای رفع معضل نیز فراهم خواهد شد.


این مقام مسوول همچنین از راه اندازی لیگ رسانه ای در راستای توانمندسازی رسانه ها خبرداد و افزود: با استفاده از یک پایشگر هوشمند، رسانه های استان در تولید محتوا شناسایی و سپس ارزیابی خواهند شد.


کارآموزان با بیان اینکه رسانه‌ها باید در جهاد تبیین نقش آفرینی کنند تا از این طریق مرجعیت رسانه ها را نیز در اختیار خود داشته باشند، گفت: اطلس رسانه‌های کشور نیز توسط سازمان بسیج رسانه تهیه شده است.


http://fajreshomal.ir/fa/News/21721/همدلی-خبرنگاران-برای-مقابله-با-جنگ-ترکیبی-دشمنان-ضروری-است
بستن   چاپ