اجرای نمایش‌های «من یک زنم» و «پایان در شروع نقطه صفر» در اشکواره حسینی
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 13:30:38
پایگاه خبری فجر شمال


نمایش‌های «من یک زنم» و «پایان در شروع نقطه صفر» در نخستین روز از ششمین همایش ملی اشکواره حسینی در بخش ملی تئاتر خیابانی در ایزدشهر به اجرا درآمد.

اجرای نمایش‌های خیابانیبه گزارش پایگاه خبری فجر شمال، به نقل از ایکنا مازندران، در نخستین روز از برپایی ششمین همایش ملی اشکواره فرهنگی ـ هنری حسینی، بخش ملی تئاتر خیابانی، نمایش «من یک زنم» از گروه تئاتر همرهان، بر اساس طرحی از محمد عارفی به نویسندگی و کارگردانی احترام حسین‌پور از شهرستان محمودآباد مازندران، 26 شهریور در ششمین همایش ملی اشکواره حسینی، بخش ملی تئاتر خیابانی، در فضای امامزاده قاسم(ع) ایزدشهر شهرستان نور به اجرا در آمد.

خلاصه داستان نمایش به ماجرای زنی می‌پردازد که از محل کارش رانده شده است، با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند و به کارهای مختلف دست‌فروشی، جمع کردن ضایعات و...می‌پردازد. در این نمایش یگانه خوشخو به ایفای نقش پرداختند. یسنا خادمی به عنوان دستیار کارگردان، و احترام حسین‌پور به عنوان انتخاب موسیقی در این نمایش همکاری داشتند.

«پایان در شروع نقطه صفر» نمایش منتخب دیگری از گروه نمایش صحنه به نویسندگی سیدعلی موسویان و کارگردانی سیداسماعیل حسینی، از شهرستان قائم‌شهر مازندران، نیز ساعت17 به اجرا در آمد.

در این نمایش، یاسر نامور، سیداسماعیل حسینی، جواد ابراهیمی به ایفای نقش پرداختند.

حدیث خلیل‌پور به عنوان دستیار کارگردان، مجید مجیدی به عنوان طراح پوستر و زهرا شجاع به عنوان طراح لباس در این نمایش همکاری داشتند.

داوری بخش اصلی این دوره از رقابت‌های بخش تئاتر خیابانی را آقایان حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی، صمد رحیمی و اسفندیار بهاری برعهده داشتند و در بخش نشان ملی شهید علی جمشیدی آقایان بمانعلی سلیمی، فرج الله خانپور و مهدی هادی‌زاده از پیشکسوتان تئاتر شهرستان نور، داوری این را برعهده داشتند.

گفتنی است که دوشنبه، 27 شهریور ساعت 17، نمایش «به نام پدر» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی بوعذار، از خوزستان، به اجرا می‌رود. ساعت 17:30 نمایش «خاک شیرین» به نویسندگی مهدی صالحیار و کارگردانی سما کابلی، از مازندران ـ نوشهر به اجرا در می‌آید. نمایش «طومار آب» به نویسندگی و کارکردانی، سیدمهرداد کاوسی حسینی از استان همدان، ساعت 18 اجرا خواهد داشت و ساعت 18:30 نمایش «سراب» به نویسندگی و کارگردانی موسی مرادی، از مازندران ـ قائم‌شهر، نمایش پایانی بخش ملی تئاتر خیابانی ششمین اشکواره حسینی در ایزدشهر خواهد بود.
پایگاه خبری فجر شمال
انتهای پیام


http://fajreshomal.ir/fa/News/24203/اجرای-نمایش‌های-«من-یک-زنم»-و-«پایان-در-شروع-نقطه-صفر»-در-اشکواره-حسینی
بستن   چاپ