رسیدگی به پرونده کیفری درشعبه102کیفری رامسر به صورت برخط در سامانه سهراب
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 16:19:32

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با هدف اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضاییه و پیگیری اهداف دادگستری استان مازندران، درادامه برگزاری جلسات علنی وبرخط دراستان،رسیدگی به یک پرونده کیفری درشعبه102کیفری رامسر به صورت برخط در سامانه سهراب برگزار شد. 

به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، 
روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران،حجت الاسلام والمسلمین اکبری افزود: این جلسه دادگاه مجازی با امکان مشاهده و حضور عموم مردم تا ظرفیت  150نفر از طریق لینک دادگاه، برگزار شد.
عالی ترین مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های مناسبی برای دادرسی الکترونیک ودادگاه مجازی در قوه قضائیه راه‌اندازی شده است تا مردم بتوانند همانطور که در گذشته در دادگاه‌ها به عنوان ناظر حضور فیزیکی داشتند، این بار به صورت مجازی در دادگاه‌ها شرکت کنند .
وی افزود:این دادگاه ها در راستای سند تحول قضایی و با هدف اطلاع مردم از رسیدگی به پرونده ها و نظارت آنان بر عملکرد دادگاه ها و شفافیت بیشتر برگزار می شود. 
رئیس کل دادگستری مازتدران تصریح کرد: برگزاری دادگاه‌های علنی از موارد مورد اشاره قانون از جمله اصل 165 قانون اساسی و ماده 352 آئین دادرسی کیفری و همچنین از تأکیدات مسئولان عالی دستگاه قضائی است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری افزود: به همت معاونت فناوری و برنامه ریزی دادگستری مازندران برگزاری دادگاههای مجازی در مرکز استان و سایر حوزه های قضایی افزایش یافته است و در ادامه ی این روند، برگزاری دادگاه علنی برخط در استان مازندران در دستور کار قرار گرفته که این بار، جلسه ی علنی به صورت برخط در دادگاه رامسربرگزارو با رضایت طرفین و‍‍ استقبال مردم مواجه شد وامیدواریم شاهد افزایش برگزاری این نوع جلسات علنی برخط  در محاکم دادگستری استان باشیم.
/مجید اسدی خبرنگار فجر شمال /


http://fajreshomal.ir/fa/News/24207/رسیدگی-به-پرونده-کیفری-درشعبه102کیفری-رامسر-به-صورت-برخط-در-سامانه-سهراب
بستن   چاپ