برگزاری نشست ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان سیمرغ
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 16:22:41

نشست ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان سیمرغ  با حضور فرماندار و اعضای این نشست برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، به نقل  روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ، صبح امروز نشست ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان با حضور لهراسب رحمتی بهمنانی فرماندار سیمرغ و دیگر اعضا در سالن فرمانداری برگزار شد.
لهراسب رحمتی بهمنانی فرماندار سیمرغ در این نشست با قدردانی از اهتمام و توجه اعضای نسبت به مسئله ساخت و ساز غیرمجاز گفت: اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز توسط دستگاه‌های متولی بسیار کم هزینه و راه گشاست زیرا وظیفه اصلی صیانت از محدوده تحت پوشش برای جلوگیری از اقدامات احداثی غیر مجاز است.
رحمتی بهمنانی وجود حساسیت در میان مسئولان مربوط به پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز را بسیار مهم دانست و گفت: دستگاه های متولی امر و مراجع صدور پروانه علاوه بر کنترل و نظارت بر ساخت و سازها، مکلفند از هرگونه تخلفات ساختمانی خارج از پروانه راسا و به وسیله ماموران خود جلوگیری کنند و اجازه ندهند این عمل خلاف قانون به سرانجام برسد.
وی همچنین بر حمایت کامل و قاطع دستگاه قضایی و انتظامی از متولیان امر پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کردند و خواستار افزایش هماهنگی های ادارات مربوطه برای اجرای احکام بازدارنده و مقابله‌ای در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز شدند.
در ادامه و پس از ارائه پیشنهادات و تبادل نظر افراد حاضر مقرر شد کمیته مربوط به مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز با حضور نماینده تام الاختیار از ادارات و دستگاه‌های متولی در معاونت عمرانی فرمانداری تشکیل و نسبت به تشدید گشت های کنترلی به خصوص در ایام تعطیل اقدام لازم انجام شود همچنین گزارش اقدامات ادارات متولی پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز به صورت مستمر و ماهانه به فرمانداری ارسال و توسط کارشناسان مربوطه در دبیر خانه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان، پایش تطابق گزارش با شرایط موجود مورد بررسی قرار گیرد. ارائه نتایج بررسی و تدقیق حوزه استحفاظی هر دستگاه در سطح شهرستان به ستاد پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز دیگر مصوبه این جلسه بود.
/مجید اسدی خبرنگار فجر شمال /


http://fajreshomal.ir/fa/News/24209/برگزاری-نشست-ساخت-و-ساز-غیر-مجاز-در-شهرستان-سیمرغ
بستن   چاپ