آخرین مطالب

بهداشت و سلامت

سیاست تجمل و تشریفات موجب بی میلی جوانان به ازدواج را رقم زده است

گروه سلامت و بهداشت: نماینده ولی فقیه در مازندران، در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مازندران که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، گفت: سیاست تجمل و تشریفات موجب بی میلی جوانان به ازدواج را رقم زده است.

شدت کاهش جمعیت بومی در مازندران

گروه بهداشت و سلامت: استاندار مازندران در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مازندران که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد گفت: هویت نسلی مازندران در خطر است و با شدت کاهش جمعیت بومی مواجه هستیم.

رو به کاهش بودن جمعیت جوان استان

گروه سلامت و بهداشت: رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مازندران که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد گفت: جمعیت استان مازندران به سمت پیری رفته و جمعیت جوان استان رو به کاهش است.

تامین سلامت آحاد مردم جامعه یکی از وظایف اصلی دولت‌ها

گروه بهداشت و سلامت: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در نشست کارگروه سلامت و بهداشت که با مشارکت ویدیوکنفراسی فرمانداران استان برگزار شد، گفت: تامین سلامت آحاد مردم جامعه یکی از وظایف اصلی دولت‌ها است.

به صفر رسیدن بستری و فوتی بیماران کرونایی در سیمرغ

گروه بهداشت و سلامت: رییس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ از صفر شدن بستری و فوتی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان خبر داد و گفت : از اوایل مهر ماه تاکنون در سطح این شهرستان شاهد فوتی کرونایی نبوده‌ایم.

توقف رشد جمعیت غنای تمدن ایران را به خطر می‌اندازد

گروه بهداشت و سلامت: معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : کندی و توقف در برنامه‌ریزی برای رشد جمعیت غنای تمدن ایران را به خطر می‌اندازد.

توجه ویژه به تجهیز و تکمیل مراکز درمانی استان با احتساب جمعیت شناور استان

گروه بهداشت و سلامت: در نشست ستاد کرونا مازندران گفت: تجهیز و تکمیل مراکز درمانی، این استان با احتساب جمعیت شناور باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و ملی دیده شود. ‎

بهره برداری از زباله سوز ساری سال ۱۴۰۱

گروه بهداشت و سلامت: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از بهره برداری زباله سوز ساری در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: داشتن محیط عاری از زباله شرط جذب گردشگر به شمار می‌رود.

شتاب نهضت پاکسازی معابر و راه‌های استان از زباله

گروه سلامت و بهداشت: پیرو تاکید استاندار مازندران، نهضت همگانی برای تحقق استانی پاک و عاری از زباله از گلوگاه تا رامسرشتاب گرفت. دوستداران طبیعت، تشکل های مردم‌نهاد، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و اداره کل راهداری و دستگاه ها و نهادهای مسوول پای کار آمدند و این نهضت در حال تسری به نقاط مختلف استان است.

پاکسازی محورهای اصلی و جاده جنگلی کلاردشت به عباس آباد صورت پذیرفت

گروه بهداشت و سلامت: با تاکید استاندار مازندران بر عزم همگانی و ایجاد نهضت پاکسازی و جمع آوری زباله های بین شهری، به همت فرمانداری شهرستان کلاردشت؛ همایش پاکسازی ۴ کیلومتر از محور های اصلی این شهرستان و جاده جنگلی کلاردشت به شهرستان عباس آباد به اجرا در آمد.

پرستار، واژه آشنایی که ناخودآگاه هر شنونده‌ای را به یاد آرامش پس از طوفان می اندازد

رییس مرکز بهداشت دانشگاه مازندران در یاداشتی به‌مناسبت سال‌روز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار اظهار کرد: پرستار، واژه آشنایی که ناخودآگاه هر شنونده‌ای را به یاد آرامش پس از طوفان و به یاد شخصی می‌اندازد که در لحظات سختی، ناراحتی و ساعتی که به کمک نیاز داریم، یاری‌رسان ماست.

افزایش میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جامعه

گروه بهداشت و سلامت: استاندار مازندران در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با توجه به شیوع سویه جدید کرونا در برخی کشورها، گفت: میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی باید افزایش یابد و جامعه نسبت به مراقبت‌های بهداشتی در پیشگیری از این بیماری حساسیت لازم را داشته باشد.

قدرت سرایت سویه جدید ویروس کرونا «امیکرون»، چهار برابر سویه «دلتا»

گروه بهداشت و سلامت: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران درنشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: قدرت سرایت سویه جدید ویروس کرونا «امیکرون» چهار برابر سویه «دلتا» و بیماری زایی این ویروس زیاد است و برای اقدام پیش گیرانه باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون اقدام کنیم.

راه اندازی تیم سیار واکسیناسیون کرونا در سیمرغ

گروه سلامت و بهداشت: رییس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ از راه اندازی یک تیم سیار به منظور تزریق واکسن کرونا، اقناع سازی و جواب به سئوالات شهروندان در این شهرستان خبر داد.

بررسی سلامت روانی متهم به قتل ۲ خواهر در پزشکی قانونی

گروه بهداشت و سلامت: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از بررسی سلامت روانی متهم به قتل ۲ خواهر در پزشکی قانونی خبر داد و گفت: حساسیت موجود در این پرونده باعث شده که جلسه با حضور کارشناسان این اداره کل در پزشکی قانونی استان برگزار شده که نتیجه معاینات اولیه آن در کمترین زمان ممکن به مرجع قضایی اعلام خواهد شد.

دقت و سرعت بالا و شفافیت از مزایای ارایه خدمات الکترونیک

گروه سلامت و بهداشت: مدیرکل بیمه سلامت مازندران با ارایه این مطلب که دقت و سرعت بالا و شفافیت از مزایای ارایه خدمات الکترونیک است افزود: به مدد اجرای دولت الکترونیک در این سازمان بیمه ای، پرداخت ها سرعت گرفته است.

سالم ترین خون مربوط به ایران است

گروه بهداشت و سلامت: رییس سازمان انتقال خون ایران شاخص اهدای خون ایران را در حد کشورهای پیشرفته جهان دانست و گفت: سالم ترین خون مربوط به ایران است.

فصل سرما و شیوع بیماری افسردگی فصلی در کشور

گروه اندیشه: رییس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران در یک یادداشت علمی- تحلیلی به تشریح علل ابتلا به افسردگی فصلی در فصل سرما و راه‌های پیشگیری و درمان آن پرداخت.

رتبه نخست واکسیناسیون کرونا شهرستان سیمرغ در مازندران

گروه بهداشت و سلامت: رییس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ یکی از دلایل وضعیت آبی کرونایی در این شهرستان را کسب رتبه اول این شهرستان در تزریق واکسیناسیون علیه بیماری کرونا درسطح استان مازندران دانست .

آمادگی بسیج برای اتمام واکسیناسیون در کشور طی یک هفته

گروه بهداشت و سلامت : مسوول مرکز هم اندیشی راهبردی سازمان بسیج از اعلام آمادگی بسیج برای اتمام واکسیناسیون کشور در طی یک هفته خبر داد و گفت: حماسه‌های بزرگ در طرح شهید سلیمانی خلق شد.

نیازمند اهدای همه گروه های خونی در مازندران هستیم

گروه بهداشت و سلامت: مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اجرای مرحله دوم رزمایش اهدای خون هفته دفاع مقدس در استان گفت: در تمامی گروه های خونی با کاهش شدید روبرو هستیم.

آخرین مطالب

تجلیل از بانوان نمونه شهرستان آمل

پیام تبریک استاندار مازندران به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن

توزیع 2000کیلو گوشت نذری بین نیازمندان 10شهر مازندران

اجرای قوانین ایثارگری سالانه به 126 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

حماسه 6 بهمن نشانگر دشمن شناسی مردم آمل

راه اندازی مجدد خط PM1 شرکت چوب و کاغذ مازندران

تغییر مدیریت‌ها ابتکار و خلاقیت را به جامعه تزریق می‌کند

بنیاد حضرت مهدی(عج) به دنبال نهادینه کردن فرهنگ مهدویت و رفع شبهات است

برکات حوزه در عرصه های گوناگون انکارناپذیر است

مردم بافرهنگ مازندران ولایتمداری را در عمل ثابت کردند

آینده نگری و توسعه محوری در طرح جامع

جوانان در پروژه های مهم جویبار باید مشارکت داشته باشند

اجرای طرح ظفرشش در سطح هفت شهرستان مازندران،

دو کارگر مازندرانی رتبه های برتر پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش را به خود اختصاص دادند

دستگیری افراد هتاک به مازندرانی ها در فضای مجازی

مازندران تنها استان دارای طرح ویژه شهرسازی

سال 99به عنوان سال پایان دولت گذشته پرتکرار ترین سال تخلف بوده است

همایش ائمه جماعات و مبلغان طرح امین در شهرستان آمل

با موضوع مقدمات اجرای ساخت 100 واحد مسکن مددجویی در سطح استان

آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان بهشهر

پیوند زدن فراز و فرودهای جمعیتی مازندران به مسایل اقتصادی صرف، نادرست است

اعمال محدودیت مدیریت زمان، مدیریت سفر به خاطر عدم وجود زیرساخت های مناسب جاده ای درمازندران

مازندران برای توسعه فقط به همدلی و وفاق نیاز دراد

سیاست تجمل و تشریفات موجب بی میلی جوانان به ازدواج را رقم زده است

شدت کاهش جمعیت بومی در مازندران

رسانه ها زمینه ساز مشارکت خودجوش مردم برای گرامی داشت دهه فجر

رو به کاهش بودن جمعیت جوان استان

مازندران زیر پوشش سبز مورد غفلت واقع شد ه است

بسیج اساتید به‌عنوان بسیج نخبگان برای همگان یک بسیج الگو به‌شمار می‌رود

موافقت شورای گسترش با ایجاد 9 رشته جدید در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران