آخرین مطالب

به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س)،

تجلیل از بانوان نمونه شهرستان آمل

تجلیل از بانوان نمونه شهرستان آمل

  بزرگنمایی:

گروه سیاسی و اجتماعی:   به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) از بانوان نمونه شهرستان آمل در بخش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی واقتصادی قدردانی شد.
به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، آیین تجلیل از بانوان نمونه شهرستان آمل که به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)  به همت فرمانداری ویژه آمل، اتحادیه شرکت های تعاونی صنایع دستی مازندران، اداره کل تعاون، اداره کار ورفاه اجتماعی استان وشرکت سرمایه گذاری سهام عدالت شهرستان آمل در مجموعه اکسین برگزار شد.

سمیه طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در این آیین از برگزاری حدود 200 برنامه به مناسبت گرامی داشت روز زن و مقام مادر درسطح استان خبر داد وگفت: به مناسبت هفته گرامیداشت زن از 40 بانوی نمونه استانی براساس شاخص‌های ارزیابی شده از سوی دستگاه‌های اجرایی استان در بخش‌های کارآفرینی، سرپرست خانوار، حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قدردانی خواهد شد.

وی افزود: فعالیت در حوزه بانوان و خانواده گسترده است در این بخش نیازمند حمایت همه جانبه مسوولان و دستگاه‌های اجرایی هستیم.وی ادامه داد: سند ارتقای وضعیت زنان مازندران با هدف تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در صحنه‌های اجتماعی و اقتصادی، توسعه فرصت‌ها با تکیه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه سلامت، اوقات فراغت، توسعه و ساماندهی امور اقتصادی و معیشتی، ارتقای توانمندی زنان مدیر و نخبه، بازنگری قوانین و مقررات و اصلاح ساختار اداری تشکیلاتی زنان و خانواده تدوین شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و توجه به زیر ساخت‌ها در اولویت فعالیت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران قرار دارد، افزود: با توجه به نقش و سهم زنان در شکل گیری پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز در مازندران برگزار شده است.


طوسی تصریح کرد : مازندران در دوران دفاع مقدس 10 هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد 21 زن شهیده و 43 بانوی جانباز سهم مازندرانی‌های از دوران دفاع مقدس بوده است.

سیدعباس حسینی  معاون استاندارمازندران وسرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل نیز در این مراسم با تبریک روز زن به اهمیت نقش زنان در توسعه، اشتغال وکارآفرینی اشاره کرد وگفت: برای دولت بسیار مهم ودارای اهمیت است که از ظرفیت بالای بانوان توانمند، نخبه و با فکر در مسوولیت‌های مهم و توسعه شهرستان استفاده کند.
وی  افزود: از جمعیت حدود 450 هزارنفری شهرستان آمل که نیمی از آن‌ها بانوان هستند، قطعا ظرفیت بسیار خوبی درکنار مردان برای توسعه درمسیر حرکت وبرکت است.

سیدعباس حسینی افزود: از جمعیت حدود 450 هزارنفری شهرستان آمل که نیمی از آنها بانوان هستند، قطعاً ظرفیت بسیار خوبی درکنار مردان برای توسعه درمسیر حرکت وبرکت است.در این آیین از 10 بانوی نمونه شهرستان آمل ازجمله مادرشهید مدافع حرم شهید قره محمدی، بانوی کارافرین، بانوان خیردرحوزه اجتماعی که باعث آزادی زنان زندانی دارای جرایم غیرعمد شدند وهمچنین بانوی نمونه که بیش از 100 کودک نیازمند را زیر پوشش خدمات حمایتی خود دارد وبرخی بانوان حوزه اشتغال شهرستان قدردانی شدند.