آخرین مطالب

جشن آیین آغاز تحصیل دانشجویان نو ورود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران علم، فناوری و بازی

جشن آیین آغاز تحصیل دانشجویان نو ورود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران

  بزرگنمایی:

جشن آیین آغاز تحصیل دانشجویان نو ورود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران با حضور جمع کثیری از دانشجویان ورودی جدید برگزار شد.


      به گزارش پایگاه خبری فجر شمال، جشن آیین آغاز تحصیل دانشجویان نو ورود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران با حضور مسوولان، دانشجویان و جمعی از خانواده‌های‌شان در روز دوشنبه 24 مهر 1402 در سالن ورزشی حضرت قایم(عج) پردیس برگزار شد.

     حشمت‌الله علی‌نژاد رییس دانشگاه مازندران در این مراسم، ضمن خیرمقدم به دانشجویان نو ورود، به بیان نکات مهم و اساسی در آغاز مسیر حرکت این دانشجویان در شاه‌راه دست‌یابی به قله‌های رفیع دانش پرداخت.

متن کامل سخنان دکتر علی‌نژاد را در زیر مشاهده می‌کنید:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

       مایه خرسندی و شعف بنده است که امروز در جمع شما دانشجویان عزیز نو ورود دانشگاه مازندران حضور دارم. یکی از زیباترین روزهای دانشگاه، حضور دانشجویان جدید در محیط و فضای دانشگاه است. چهره‌هایی بشاش و پرامید که شادابی را در محیط دانشگاه دوچندان می‌نمایند. پیوندتان با خانواده دانشگاه مازندران را گرامی می‌دارم و آرزومندم در طی 4 سال تحصیل در این دانشگاه، علاوه بر کسب علم و دانش، درس‌های زندگی، تجربه‌های ناب و خاطرات خوبی را برای خود ثبت نمایید.

      دانشگاه مازندران بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی استان مازندران است که دارای قدمتی بیش از نیم قرن است و انتخاب این دانشگاه به عنوان یکی از اولویت‌های انتخابی شما، قطعا براساس توجه شما به اعتبار و درجه علمی این مرکز آموزش عالی بوده است. دانشگاه مازندران در بسیاری از رشته‌ها در سطح کشور مطرح و نمونه است و متقاضیان بسیاری تمایل دارند حتی به عنوان مهمان، به‌صورت موقت در این دانشگاه تحصیل کنند و از محیط علمی و استادان آن بهره‌مند شوند.

       مایه مباهات است که به عنوان عضوی از خانواده دانشگاه مازندران به اطلاع شما برسانم که دانشگاه مازندران از ابتدای استقرار تاکنون، تحولات چشم‌گیر بسیاری را به خود دیده و با تلاش و همت همه دانشگاهیان، رشد و توسعه قابل وجهی یافته است. تفکیک دانشکده‌های فنی و مهندسی بابل و علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و ارتقای‌شان به دانشگاه، نشان‌دهنده ظرفیت این دانشگاه بوده است. هم‌چنین ایجاد دانشکده دامپزشکی در آمل و ارتقای آن به دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین، از دیگر تحولاتی بوده که طی سال‌های اخیر در بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی استان به عنوان دانشگاه مادر و پرورش‌دهنده اتفاق افتاد و این مساله، تاکیدی بر نقش محوری این دانشگاه در گسترش علم و دانش در استان مازندران است.

      در حال حاضر در دانشگاه مازندران، 12 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در13 دانشکده به تحصیل مشغولند و 410 عضو هیات علمی با مرتبه‌های استادی، دانشیاری، استادیاری و در برخی رشته‌های محدود، مربی، به آموزش و هدایت دانشجویان می‌پردازند. هم‌چنین در سال تحصیلی جدید، 2713 دانشجوی جدید در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند.

      استادان دانشگاه مازندران از بهترین اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور هستند که هر ساله سهم قابل توجهی از برترین‌های دو درصد و یک درصد علمی کشور را به خود اختصاص می‌دهند. یافته‌های علمی و پژوهشی در قالب مقاله‌های پر استناد، طرح‌های کاربردی، ابداعات و اختراعات، کتاب و ... دست‌آوردهای درخشانی هستند که افتخارات ملی و جهانی را برای‌مان رقم می‌زنند.

      استان مازندران دارای 5 دانشگاه دولتی است و دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد، پیام نور، جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای نیز به فعالیت مشغول هستند. شما جزو آن گروه از دانشجویانی هستید که در یک دانشگاه دولتی پذیرفته شده‌اید و "خوب درس خواندن" شما تنها راه قدردانی از این فرصتی است که در اختیارتان گذاشته شده است؛ اگر بر اساس اعتبار، دانشگاه مازندران را انتخاب کرده‌اید، حالا نوبت شماست که نه تنها با حفظ این اعتبار، بلکه با انجام فعالیتهای علمی، پژوهشی و رعایت هنجارهای دانشجویی بر آن بیافزایید و امیدوارم به لحظاتی که حضور استوار و پرقوت شما در محافل و مجامع عمومی، نشان‌دهنده جایگاه علمی و فرهنگی دانشگاه برتر و معتبر مازندران باشد. آزمایشگاه‌های تخصصی، کارگاه‌های مدرن، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد با صدها جلد کتاب مختلف به زبان فارسی و لاتین و اینترنت پرسرعت از جمله امکاناتی است که می‌توانید با استفاده از آنها در کسب علم و دانش روز استفاده نمایید.

       از هم اکنون برنامه‌ریزی نمایید تا دوره کارشناسی را در مدت قانونی هشت نیم‌سال به اتمام برسانید و با توجه به دوره‌های موفق مهارتی چون کواپ و کهاد، نسبت به کسب مهارت و یادگیری فنون مرتبط با رشته تحصیلی‌تان کوشا باشید. شما می‌توانید بلافاصله در صورت داشتن دانش کافی و مهارت لازم با اعتماد به نفس وارد بازار کار شوید و در صورت علاقه نیز به ادامه تحصیل بپردازید.

        امروز دانشگاه‌ها از مراحل کلاسیک و صرفا آموزشی خارج شده و در حال حاضر باید برای عقب‌نماندن از قافله پیشرفت برای رسیدن به دانشگاه نسل چهارم تلاش نماییم. در دانشگاه‌های نسل چهارم که ماهیتی کارآفرین، فرصت‌ساز، خلاق و پیشرو دارند، دانشگاه‌ها در حل مشکلات اجتماعی نقش موثری ایفا می‌کنند. دانشگاه‌های نسل چهارم از یک‌سو تاثیر قابل توجهی بر محیط و توسعه محلی و منطقه‌ای دارند و از سوی دیگر موجبات تحول و توسعه خود را فراهم می‌کنند و در واقع فراتر از آموزش، پژوهش و کارآفرینی ایجادکننده و فرصت ساز توسعه محلی و منطقه‌ای هستند.

       شما از محیط دبیرستان وارد محیط بزرگتری به نام دانشگاه شده‌اید و در اجتماع بزرگ‌تر، خواه ناخواه تعاملات بیشتری با افراد مختلف از جمله همکلاسی‌ها، استادان و کارکنان خواهید داشت. بنابراین برای برقراری ارتباط موثر و موفق سعی نمایید خوش‌بینی، سعه صدر، شکرگزاری و مثبت‌اندیشی را در خود نهادینه سازید. محیط دانشگاه با دبیرستان متفاوت است؛ فضای بزرگ‌تر و دایره ارتباطات گسترده‌تر از سویی، هم فرصت و هم تهدید است؛ این شما هستید که باید از این شرایط استفاده مفید داشته باشید. در کنار درس خواندن، مطالعه در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و دینی را در برنامه خود بگنجانید، از دانشجوی آگاه انتظار می‌رود از مسایل داخلی و فشارهای خارجی و بین‌المللی مطلع باشد؛ دنیای آینده، دنیای پیچیده‌تری خواهد بود و برای این‌که شهروند خوبی برای جامعه و جهان باشید، باید از اطلاعات بالایی برخوردار باشید تا بتوانید با قدرت تجزیه و تحلیل نسبت به حفظ تمامیت ارضی کشور و دسیسه‌هایی که دشمنان همواره برای ضربه‌زدن به امنیت‌مان برنامه‌ریزی می‌نمایند با غیرت و شجاعت برخورد نمایید.

       حضور در تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی، اردوهای علمی  فرهنگی و جهادی و بسیاری فعالیت‌های نظام‌مند و مورد پشتیبانی دیگر در دانشگاه، فرصتی برای ظهور و بروز استعدادهای متفاوت شماست و وجود امکانات مختلف برای غنی‌سازی اوقات فراغت از جمله سالن‌های متعدد ورزشی، زمین‌های چمن و دسترسی به نوار ساحلی از جمله فضاهای رفاهی در دانشگاه معین استان است.

       دوستی‌های دوره دانشجویی، سرمایه عمر محسوب می‌شوند و توصیه پدرانه من به شما این است که با استادان و کارکنان دانشگاه با کمال احترام برخورد کنید؛ ما پیرو آیین و مذهبی هستیم که امیرالمومنین علی(ع) فرمود "من علّمنى حرفا فقد صیرنى عبدا"؛ بنابراین در کنار یادگیری درس‌های‌تان قوانین و آیین‌نامه‌های دانشجویی مربوط به دوره تحصیل خود را نیز مطالعه نمایید تا علاوه بر آگاهی بر حقوق‌تان، از قوانین مصوب وزارت علوم و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نیز مطلع گردید. کارشناسان دانشکده‌ها و به‌ویژه کارشناسان آموزشی از فعال‌ترین کارشناسان دانشگاه هستند که همواره با صبر و حوصله سعی در پاسخ‌گویی به شما و رفع مسایل و مشکلات شما دارند بنابراین باید توقع‌تان را در طی تحصیل در چارچوب قوانین و مقررات تعریف کنید.

      در بیرون از دانشگاه آبروی ما باشید؛ هم‌اکنون در بین مدیران سطح بالا و مقامات عالی‌رتبه کشور، دانش‌آموختگان دانشگاه مازندران فراوانند و بدان افتخار می‌کنند، شما هم با تلاش و ممارست در این فضای رقابتی دانشگاهی، بر این اعتبار بیافزایید. من و کلیه دانشگاهیان با هدف یاری‌رسانی و مشارکت به شما دانشجویان عزیز در امور، همواره درکنار شما هستیم. ورود شما دانشجویان را به دانشگاه مازندران تبریک می‌گویم؛ امیدوارم بتوانید بهره ببرید و علم‌آموزی کنید تا در آینده شاهد حضور موثر شما در جامعه باشیم.


دانشجویان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه، در ارتقای سطح علمی و معنوی خود بکوشند

       حجت‌الاسلام دکتر سیدباقر حسینی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حضور دانشجویان نو ورود در دانشگاه را به طلوع تازه خورشید و نسیم زیبای بهاری تشبیه کرد و گفت: حضور دانشجویان باعث خیر و برکت فراوان برای دانشگاه خواهد بود.

       دکتر حسینی با تاکید بر نتایج یک پژوهش علمی در کشور با عنوان شناسایی مهنای زندگی در دانشجویان، به عوامل معنادهنده به زندگی دانشجویان اشاره کرد و افزود: داشتن هدف متعالی، موفقیت در تحصیل، انسان‌دوستی و تلاش در جهت محبت و خدمت به انسان‌های دیگر، عشق و دوستان، از مهم‌ترین عوامل معنابخشی زندگی دانشجویان است.

      مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان به دانشجویان توصیه کرد تا در این مسیر از تجربیات خانواده و اساتید خود استفاده کنند.


دانشجویان با حضور در فعالیت‌های مختلف علمی و فرهنگی و کسب تجربه، به مدیران کارآمد بدل می‌شوند

       دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز به‌عنوان میزبان اصلی مراسم، ضمن خیرمقدم به دانشجویان نو ورود و تبریک پیروزی‌های جبهه مقاومت فلسطین در غزه، از کلیه عوامل شرکت‌کننده در روند استقبال و ثبت‌نام از دانشجویان نو ورود دانشگاه تقدیر کرد.

     دکتر علویان با اشاره به فعالیت‌های مختلف دانشجویان در حوزه‌های متنوع علمی و فرهنگی، از آمادگی معاونت فرهنگی در پذیرش دانشجویان برای عضویت در تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌های فرهنگی و هنری دانشجویی خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا دانشجویان با حضور در فعالیت‌های مختلف علمی و فرهنگی و کسب تجربه، به مدیران کارآمد بدل ‌شوند.

       یادآور می‌شود: استندآپ کمدی توسط مجید افشاری، اجرای موسیقی مازندرانی زنده توسط گروه ماهتو نوا(استاد کمال محمدی)، برگزاری مسابقه، تحویل پرچم دانشگاه توسط نماینده فارغ‌التحصیلان سال 1402 به دانشجویان نو ورود و تجلیل از برترین‌های آزمون سراسری 1402 راه‌یافته به دانشگاه مازندران، از دیگر برنامه‌های جذاب و متنوع این مراسم باشکوه بود. هم‌چنین دانشجویان نو ورود، امروز ناهار خود را میهمان دانشگاه مازندران بودند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

فرماندار بابلسر با صدور پیامی 16 آذر ماه، روز دانشجو را به همه دانشجویان ایران اسلامی تبریک گفت.

پیام تبریک حجت الاسلام خانلری امام جمعه شهرستان سیمرغ و لهر اسب رحمتی بهمنانی فرماندار بمناسبت روز دانشجو

مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه وظیفه ما شناسایی افراد نیازمند به دریافت خدمات بهزیستی است،

فرموده امام راحل، گفت: مسؤولان باید سعی کنند که دانشجویان ما به سوی قبله‌ای تربیت شوند که به سمت آمریکا، استکبار، اسرائیل و غرب نباشد.

امام جمعه سیمرغ در این مراسم، اظهار کرد: خداوند در قران کریم به شهدا پاداش و رزق همیشگی وعده داده و وعده خداوند همیشه حق است.

سیاری خاطر نشان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران،سپاه پاسداران، فرماندهی انتظامی،وزارت دفاع وبسیج تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا با پشتیبانی

پیام مشترک حجت الاسلام خانلری امام جمعه و رحمتی بهمنانی فرماندار به مناسبت روز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و سالروز شهادت امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری

/پیام مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران مازندران به مناسبت سالروز شهادت سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری

جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست رحمتی بهمنانی فرماندار شهرستان سیمرغ

امام جمعه محترم و معزز حاج آقا خانلری اکادمی کشتی سیاوش در خانه کشتی بسیج شهرستان سیمرغ جهت عرض خداقوت و خسته نباشید

کتر اسدی گفت: اگر در جهاد تبیین و جهاد دامپزشکی خوب عمل کنیم، می‌توانیم سربازان گمنام

15 آذر روز هوانیروز و سالروز شهادت امیر سرلشگر خلبان شهید احمد کشوری گرامی باد.

پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیمرغ جناب آقای دکتر نوروزی بمناسبت روز جهانی داوطلب

برگزاری جلسه هیئت اندیشه ورز ناحیه سیمرغ

وی در خصوص مشکلات از جمله سوخت، کود. نفت و بستن آبندان های آن شهرستات و غیره بحث و تبادل نظر گردید

وی با بیان اینکه لازم است رسانه‌ها هوشمندانه وضعیت‌ انتخابات را نظارت، نقد و بررسی کنند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران خبر داد؛ تبدیل وضعیت بیش از 11 هزار ایثارگر مازندران

باید جهاد تبیین داشت و زنان و مردان ما به اهمیت حجاب این واجب بزرگ شرعی آگاه شوند و معرفتشان ارتقا پیدا کند.

مازندران در سایه نگاه عمیق و توحیدی در شکل دهی شبکه مقاومت نسبت به سایر نقاط کشور پیشگام بوده است.

مسلمی خاطر نشان کرد :این دورها براساس مصوبه شورای آموزشی کانون های خدمت رضوی استان انجام خواهد شد

حضور رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سیمرغ در مدرسه با نیاز های ویژه بهار.

دیدار مدیر کل کمیته امداد مازندران با مسئول کانون های خدمت رضوی استان

حضور مسئولین بعضی از ادارت از جانبازان نخاعی در مرکز توانبخشی امام علی (ع) ساری

استانداران مازندران نقش رسانه‌ها را در برگزاری انتخابات حداکثری مهم دانست و بیان کرد

افتتاح و تحویل دو دستگاه منزل ویلایی به محرومان بابلسر

دلنوشته همسر جانباز آسیب دیده سیل علی آباد چمستان به استاندار مازندران/ بی توجهی مسئولان به آسیب دیدگان سیل

مراسم مجمع خیرین محرومیت زدایی شهرستان بابلسر برگزار شد

پیام تبریک رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار

گروه تواشیح فاطر بابلسر در مرحله کشوری چهل‌و ششمین مسابقات سراسری قران اوقاف رتبه نخست را کسب کرد.

کهنسال گفت: در بحث درمان و پیشگیری باید راهبرد تغییر داشته باشیم، از ظرفیت دستگاه‌های همسو، نخبگان، شبکه اقشار و افراد دلسوز استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: گفتمان الگوی سوم زن مسلمان که بیانگر شعار نه شرقی و نه غربی است، در فاطمیه تبیین می شود

عرضه رایگان 50 هزار نهال در دودانگه ساری با طرح سراسری کاشت میلیونی درخت

بانوی 57 ساله مازندرانی ارثیه 10 میلیارد تومانی خود را به هلال احمر اهدا کرد.

منطقه آزاد تجاری ـ فن آوری مرکزی بابلسر

مقام وجایگاه حضرت زهرا (س) اظهار داشت احترام ایام فاطمیه را باید نگه داشت ولازم است که شتونات این ایام رعایت شود

توسعه آبزی پروری بویژه توسعه پرورش ماهی در قفسهای دریایی توجه ویژه ای شده است

آزادی 181 نفر از مددجویان استان به همت ستاد دیه مازندران

حضور حجت الاسلام خانلری امام جمعه و رحمتی بهمنانی فرماندار دربرگزاری مانور زلزله و ایمنی در شهرستان سیمرغ

مدیر عامل بانک ملی ایران، تاکید کرد: در خصوص بنگاه‌هایی که ابزاری هستند و وظایف حاکمیتی دارند به آن توجه ویژه داریم

محفل بزرگ انس با قرآن کریم در ساری برگزار می شود

حضور حجت الاسلام خانلری امام جمعه و رحمتی بهمنانی فرماندار در نشست با شوراها و دهیاران در خصوص برگزاری یادواره شهدای

صبح دیروز حضور رحمتی بهمنانی فرماندار در جمع بسیجیان جهت شنیدن سخنرانی مقام معظم رهبری

پیام تبریک حجت الاسلام خانلری امام جمعه شهرستان سیمرغ و رحمتی بهمنانی فرماندار. بمناسبت سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس

وی خودکفایی در کاغذ را هدیه دولت مردمی به مردم ایران دانست و گفت: انشالله سایر گام‌ها نیز برداشته می‌شود

برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن تحقیق در عملیات (سال 1402) در رامسر

همایش بررسی فرصت ها و چالش های منطقه آزاد مازندران برگزار شد (ویدیو)

رونمایی از کتاب شناسایی و بررسی سهم دستگاه های مسئول در پیشگیری و کاهش جرائم مواد مخدر در استان مازندران

بازدید حجت الاسلام خانلری امام جمعه سیمرغ و رحمتی بهمنانی فرماندار از طرح نذر خدمت هلال احمر در روستای موسی کلا

سه شنبه‌های ملاقات عمومی رحمتی بهمنانی فرماندار سیمرغ با شهروندان شریف شهرستان سیمرغ

محبی، اظهار داشت: ‌همچنین اعتبار اجرای طرح فیبر نوری برای 43 شهر ابلاغ شد که در دست اقدام است.