آخرین مطالب

مردم 13 روستای بندپی غربی بابل از آب شرب محرومند سیاسی

مردم 13 روستای بندپی غربی بابل از آب شرب محرومند

  بزرگنمایی:

امام جمعه بندپی غربی بابل گفت: 13 روستای منطقه محروم بندپی غربی بابل از آب شرب محرومند و باید برای آنها طرح نذر آب اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، حجت‌الاسلام محمدعلی حاجی‌زاده در نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا بخصوص شهدا محراب اظهار کرد: از سال 84 اقامه نمازجمعه در منطقه بندپی غربی بابل تشکیل شد و بنده سومین امام جمعه این منطقه هستم که به مدت 6 سال امام جمعه مردم بوده و از نزدیک به مشکلات منطقه واقفم.

وی افزود: نماز جمعه برنامه تشریفاتی مثل کلیسا یا عبادت صرف نیست که مختص روز جمعه باشد بلکه سرمایه عظیمی برای دولت و مردم است که بخوبی این جایگاه درک نشده است.

امام جمعه بندپی غربی با بیان اینکه نماز جمعه سنبل دین الهی، اتحاد، مبارزه و مجاهدت است، تصریح کرد: مردم باید در نمازجمعه پررنگ، با بصیرت، متعبدانه و متفکرانه حضور یابند و نمازجمعه را همانند کلاس درس بدانند.

این مسؤول با اشاره به اینکه مردم باید ارتباط بین نمازجمعه با مفهوم ولایت را بدانند خاطرنشان کرد: هدف نمازجمعه ارتباط مردم با امام زمان(عج) است که توجه به این مهم سبب رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی، سیاسی، حقوقی و خانوادگی می‌شود.

حاجی‌زاده با تبریک روز خبرنگار یادآور شد: قلم خبرنگاران چنان باارزش است که خداوند آیه‌ای در شان قلم نازل کرده و این امر وظیفه خبرنگاران را سنگین‌تر می‌کند، امامان جمعه نیز به نوعی خبرنگار بوده و رسانه اسلام هستند لذا خبرنگاران همکاران خوب امامان جمعه هستند.

وی با اشاره به نگاه جوان گرایی رهبر معظم انقلاب در گام دوم ادامه داد: در گام دوم رهبر انقلاب 6 هزار کلمه بکار برده که در آن 41 بار از واژه جوان استفاده کرده که این مسئولیت جوانان را سنگین‌تر می‌کند.

امام جمعه بندپی غربی اضافه کرد: در این راستا گروهی متشکل از 25 نفر از جوانان منطقه تشکیل دادیم که فعالان حوزه فرهنگی منطقه هستند.

حاجی زاده گفت: پیگیری برای ساخت مصلی با پیشرفت فیزیکی 30 درصد، نشت صمیمی با ورزشکاران منطقه، نشست با مسئوولان برای حل مشکلات، دیدار هفتگی با خانواده شهدا، پیگیری برای رفع مشکل راه مواصلاتی سه راه حمزه کلا و خشرودپی از جمله اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب هنوز 13 روستای ما از داشتن آب شرب محرومند، افزود: این منطقه 44 روستا دارد که 13 روستا آب شرب ندارند و پنج روستا دچار مشکل عدیده هستند و با تانکر یا ماشین شهرداری برای مردم آب آشامیدنی می‌برند.

وی با بیان اینکه تاکنون پیگیری ما برای رفع این مهم به نتیجه نرسیده و مسولان ما اقدامی نکردند، یادآور شد: مردم منطقه در تابستان بسیار در عذابند و جای شرمندگی دارد که مردم منتظر باران باشند تا بلکه با جمع شدن آب در ظروف و دبه رفع نیاز کنند و مسولان براحتی از کنار این مشکلات رد شده و مشکل اعتباری را بهانه کنند.

این مسؤول اظهار کرد: وضعیت نابسامان مردم در حوزه عدم برخورداری از آب شرب چنان چشمگیر است که باید برای این مردم طرح نذر آب اجرا شود تا بلکه مسئوولان متوجه بی آبی این منطقه شوند گویا این مردم در دل جنگل دیده نمی‌شوند.

حاجی زاده تصریح کرد: برای رفع مشکل مردم منطقه نیازمند اقدامات جهادی هستیم صرف شعار دادن مشکلی حل نمی‌شود همانگونه که در سیل اخیر همه ما در مناطق سیل زده حضور فیزیکی داشتیم.

وی افزود: باید زمان شناس باشیم و بدانیم در هر موقعیت و شرایطی به چه ابزاری نیاز است، زمانی سلاح ما تفنگ بود امروز باید قلم و گفتار سلاح ما باشد همانگونه که در سیل اخیر بیل و کلنگ سلاح ما بود.

امام جمعه بندپی غربی با اشاره به اینکه وظیفه خود را منحصر به اقامه نماز جمعه نکردیم و برای مشکلات مردم نیز در صحنه هستیم، خاطرنشان کرد: در رانش زمین یک خانه در منطقه تخریب شد که به محض اطلاع حضور یافتیم و با یک اقدام جهادی کانکسی برای این خانواده فراهم کردیم تا اقدامات بعدی برای ساخت منزل وی انجام شود.

وی همچنین ساخت منزل برای خانواده‌ای که منزل خود را براثر آتش سوزی ازدست دادند، کمک به پدر شهید مدافع حرم رجائی فر در فصل نشاء برنج، کمک به روند تخصیص تسهیلات بانکی به جوانان کارآفرین منطقه در بخش تولید، برگزاری جشن نوعروسان منطقه در راستای ترویج و تسهیل امر ازدواج، شناسایی و دیدار با خانواده‌های نیازمند و بررسی مشکلات و رفع نیازهای ضروری این قشر مظلوم جامعه، برپایی میز خدمت با حضور مسؤولان برای رفع مشکلات مردم، کمک به تسهیل روند قانونی انعقاد قرار داد سرمایه گذار 20میلیارد تومانی سد شیاده و تلاش برای رفع سنگ اندازی‌های موجود برای رونق اقتصادی منطقه، از دیگر اقدامات انجام شده است.

امام جمعه بندپی غربی عملکرد دو نماینده مردم بابل در مجلس را ضعیف برشمرد و گفت: این دو نماینده هر دو از این منطقه هستند و
مردم انتظار دارند صدای محرومیت آنها به گوش مدیران ارشد رسیده و اقداماتی برای رفع این محرومیت انجام شود که متاسفانه وضعیت منطقه نشان از عمکرد این دو نماینده است.

وی از مشکل محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین جنگل خواری بندپی غربی خبر داد و بیان کرد: 40 نقطه مشخص شده در جنگل دچار تعرض شده و شاهد تصرفات غیرقانونی هستیم، با نشستی که با دادستان و رئیس منابع طبیعی بابل داشتیم اقداماتی برای رفع این مشکل انجام شد اما نیازمند توجه جدی‌تری است که در این راستا درصدد برگزاری نشست دیگری در این حوزه برای بررسی و ارائه راهکار مناسب‎تر برای این مهم هستیم.

امام جمعه بندپی غربی با اشاره به اینکه از بین رفتن جنگل و منابع طبیعی به معنی نابودی زمین است، گفت: درختان این جنگل با روش آتش زدن، قطع شدن و خشک شدن با بنزین توسط افراد از بین می‌روند و باید به مبارزه با این ترفندها اقدامات جدی‌تری شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

معاون اجرایی فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اجرای 200 عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در استان گفت: بازسازی عملیات والفجر 8 در مرکز فرهنگی از جمله برنامه ها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید است

مدیرکل مدیریت بحران مازندران یادآور شد: خوشبختانه مشکلی وجود ندارد و روند بازسازی عادی است

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: با وجود حجم بالای ورودی پرونده ها تلاش مجاهدان عرصه عدالت، شبانه روزی است

وزیر علوم گفت: اگر کشاورز و کشاورزی ما از روش های نوین استفاده کند به راحتی می توانیم با تولیدات کشاورزی کشورهای توسعه یافته رقابت کنیم.

علی نبیان گفت :با اعلام اینکه طرح ساماندهی مسکن‌های مهر که در سراسر کشور وجود دارد یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بوده است،

فرماندار سیمرغ افزود : در بحث بیمه واحدهای مسکونی و تجاری هفت سرفصل تعریف شده است تا چنانچه واحدی دچار خسارت شد بیمه تا سقف 100 میلیون تومان به فرد خسارت دیده پرداخت کند

استاندار مازندران اظهار داشت: دشمن به شدت به دنبال نا امید کردن دانشجویان و جذب و خروج آنها از کشور است و مدیران و اساتید دانشگاه باید نسبت به این مساله هوشیار باشند.

بازدید از پارک علم و فناوری مازندران از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر وزیر علوم به مازندران است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه مازندران، کل نارنگی کشور را تامین می‌کند، تصریح کرد: برداشت نارنگی از این پس اوج می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری مازندران ازفراهم شدن شرایط برای راه اندازی دو دادگاه مستقل در بخش های دشت سر وامامزاده عبداله ازتوابع شهرستان آمل خبر داد.

حسین زادگان تاکید کرد: دستگاه های مربوطه تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انحرافات برنامه های اشتغال از طریق تسهیلات انجام دهند

خدایار طالبی سرپرست راه‌آهن شمال از لحاظ جذابیت‌های طبیعی نیز یکی از زیباترین مناظر جهان بویژه از گدوک تا شیرگاه را دارد.

نمایند عالی دولت در مازندران گفت :دولت نیز نقش خود را با حمایت و پشتیبانی امنیتی و ساماندهی حمل و نقل و نظارت بر امور انجام می دهد.

ساداتی مدیرکل حج وزیارت مازندران :با اشاره به حذف روادید برای اربعین امسال میان ایران و عراق ، به همراه داشتن گذرنامه را الزامی دانست

میرفیضی گفت: مواد مخدر پدیده ای است استعماری که قدرت‌های سلطه‌گر برای محو ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی و تسلط بر جوامع از آن بهره می‌گیرند

حضور زائران به صورت همزمان و با پرچم یکرنگ از برنامه ها برای ساماندهی و استقرار اسکان هرچه بهتر زائرین خواهد بود.

پیش بینی می شود در سال تحصیلی پیش رو 535 هزار دانش آموز بر سر بیش از چهار هزار و 400 کلاس درس استان مازندران بنشینند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: عزاداری‌های ماه محرم و برای سیدالشهدا(ع) باید از ما منتظران واقعی و سربازان ولایت و سرباز امام زمان(عج) بسازد.

حجت الاسلام اکبری با اظهار اینکه توهین در صدر جرایم در استان قرار دارد آن را زیبنده جامعه اسلامی و ولایی نظیر مازندران ندانست

استاندار مازندران در حکمی دبیر شورای اطلاع‌رسانی مازندران را منصوب کرد.

طبق اعلام پلیس پیشگیری نیروی انتظامی مازندران حدود 40 درصد از سرقت های سال گذشته استان مربوط به اماکن دستگاههای دولتی بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به بارش روزهای تاسوعا و عاشورا در این استان از مردم و مسافران خواست تا از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند.

"باران سیل‌آسا، قطارهای مازندران را زمین‌گیر کرد،

کار خوب شهردار سیمرغ مهندس بیکایی

هادی انیک اختر گفت :امسال دستگم 20 میلیارد تومان به سردهنه هاوابتبه های رود خانه تلار در بالا دست ویابین دست خسارت وارد کرد

35 کیلومتر از رودخانه سیاه‌رود و تلار لایروبی شده است

درآمد هزار و 800 میلیارد تومانی کشاورزان بابلسری

نشست خبری سرپرست دانشگاه مازندران با رسانه های گروهی برگزار شد

برنامه های ستاد بزرگداشت هفته خبرنگار اعلام گردید

«تیم بی» در حال آب رفتن است

چرا لوح های تقدیر را به سینه دیوار می زنیم

جزئیات غرق شدن ٣ فرهنگی در حاشیه مسابقات ورزشی دانش‌آموزان

جزئیات دزدیده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار

هشدار پلیس فتا در مورد یک اپلیکیشن موبایلی

گرمایش زمین انسان را چاق و کم‌هوش می‌کند

حالِ آیندگان را دریابید

لایحه تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان تصویب شد

اعلام نتایج اولیه کنکور 98

در اجرای پروژه های گردشگری محلی، مازندران در اولویت قرار دارد

مردم 13 روستای بندپی غربی بابل از آب شرب محرومند

امام جمعه بابلسر: خبرنگاران نقش محوری و راهبردی دارند

سرپرست جدید دانشگاه مازندران معرفی شد

کارگرانی بدون قرارداد و بیمه!

قوه‌قضائیه، رسیدگی به دارایی مسئولان را کلید زد

پرستوسازی انتخاباتی؛ شگرد تازه

وزیر ورزش و جوانان در جمع ملی پوشان والیبال ایران

همایش یاوران ولایت در شهرستان بابلسر

گفت و گوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت (٩٨/٣/١)

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران از دفتر هفته نامه موج شمال و حرف دریا