آخرین مطالب

قالیباف: مجلس به دنبال تحول و ثبات در اقتصاد کشور است/ به دولت کمک می‌کنیم سیاسی

قالیباف: مجلس به دنبال تحول و ثبات در اقتصاد کشور است/ به دولت کمک می‌کنیم

  بزرگنمایی:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر برنامه‌ریزی کشور را در برنامه هفتم توسعه پیگیری و تحول و ثبات در اقتصاد کشور را اجرا خواهیم کرد.

مجید اسدی خبرنگارفجر شمال  >:محمدباقر قالیباف عصر جمعه در مراسم یادواره 70 شهید هادی‌شهر و روستاهای همجوار با اظهار اینکه حضور در مازندران برایم خاطره است و من را به یاد مردم ولایتمدار و محب اهل بیت در دوران دفاع مقدس از قله‌های سر به فلک کشیده شمال غرب تا رودخانه خروشان اروند، می‌اندازد گفت: همرزم و هم‌سنگران عزیزی از مازندران در دفاع مقدس داشته‌ام و جایی از جبهه نیست که پای مردم و جوانان مازندران به آن نرسیده و خون جوانان استان در آن نریخته باشد، از قله‌های منطقه مریوان و ارتفاعات شیخ محمد در منفی 20 درجه تا هوای گرم جنوب فاو و عملیات والفجر 8 گواه رشادت‌های مردم این سرزمین است.

وی گفت: محبت، صفا و صمیمیت مردم مازندران را در زمانی که توفیق خدمت در سپاه کربلا را داشتم، دیدم و همان گذشت و صفا امروز من را با افتخار به این منطقه آورده است.

قالیباف با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان از جمله سردار دل‌ها شهید سلیمانی ادامه داد: وقتی این شهید والامقام به بحث حلب و خان‌طومان می‌رسید بحث از مدافعان و جانفشانی‌های مازندرانی‌ها می‌کرد و امروز به یاد چنین شهدایی گردهم آمدیم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه همه شکوه و عظمت دوران دفاع مقدس ناشی از نقش مردم بوده زیرا نقش مردم شکوه آفرین و افتخار آفرین بوده است، گفت: مردم هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده است و امام امت آموخت که اگر ایمان و باور به سنت‌های الهی داشته، مردم دار باشید و مردم دخیل در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها باشند، هیچ قدرتی توان مقابله با ملت رشید را نخواهد داشت.

قالیباف یادآور شد: حضرت امام به ما آموخت که تهدید و خطر از جانب دشمن چه در مرزها و یا چند هزار کیلومتر آن سوی مرزها، اینکه آمریکا طرف ما باشد یا شوروی سابق، موضوع دفاع و جنگ باشد یا جنگ اقتصادی، اگر خداباوری و مردم باوری که اساس پیروی انقلاب است، وجود داشته باشد، مسائل حل می‌شود و تداوم انقلاب نیز در همین دو ویژگی است.

رئیس مجلس یادآور شد: هدف دشمنان در دفاع مقدس این بود که ظرف چند روز کشور را تصرف و نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند اما نه تنها به هیچیک از خواسته‌ها نرسیدند، بلکه امروز می‌بینیم که دشمنان کجا هستند و عظمت انقلاب اسلامی تا کجاست و احیای اسلام و عزت مسلمین به برکت مجاهدت و ایمان راسخ ملت و خون شهدا محقق شده است.

قالیباف خداباوری و مردم باوری را منطق شهدا دانست و گفت: دفاع مقدس منشأ تحول علمی و عملی در عرصه‌های مختلف در کشور است.

وی با اشاره به بازدید از نمایشگاه هوافضای سپاه پاسداران گفت: روزهایی برای داشتن یک گلوله ساده خمپاره و تهیه سیم خاردار دچار مشکل بودیم اما امروز در زمینه فناوری‌های پیچیده، علوم پیچیده، هوافضا به پیشرفت‌های زیادی رسیدیم و در ردیف پنج کشور اول دنیا در عرصه هوا و فضا قرار داریم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی منطق خداباوری، مردم باوری و ایمان داشتن به سنت‌های الهی را زمینه دستیابی به پیشرفت یاد کرد و گفت: دفاع مقدس نشان داد هر موضوع ناشدنی، شدنی است و آن‌هایی که می‌خواهند القا کنند نمی‌توانیم به جای تکیه بر مردم، تمنا از دشمن می‌کنند.

وی ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس این فرصت را فراهم کرد تا پیچیده‌ترین تجهیزات و امکانات و موتورهای متعدد پیچیده، فنی‌ترین و پیچیده‌ترین موتورها و امکانات را برای انواع موشک‌های بالستیک، کروز، سطح به سطح و غیره را با توان داخلی بسازیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کنارگذاشتن تعدادی از تولیدات خودرو در مازندران به دلیل ناقص بودن قطعات، گفت: یک فرهنگ قادر است موشک‌های کروز را از صفر تا 100 بسازد و فرهنگی دیگر یک موتور برف‌پاکن ماشین را نمی‌تواند بسازد زیرا منافع برخی افراد در سیستم اجازه ساخت نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های کشور عظیم و بزرگ است، گفت: متأسفانه کسانی در سیستم بروکراسی و تصمیم‌گیری هستند که اعتقاد به سنت الهی و خداباوری ندارند و این از مشکلات ما به شمار می‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه مشکلات مردم از جمله فشار معیشتی و اقتصاد را درک می‌کنیم، گفت: فشار معیشتی نه تنها بر طبقه مستضعف بلکه طبقه متوسط و کارمندان را دچار مشکل کرده است و این مسائل را با همه وجود حس می‌کنیم.

قالیباف عنوان کرد: اگر کسی چندسال قبل با حقوق یک ماه دو سکه می‌خرید امروز با حقوق چهار ماه نمی‌تواند یک سکه بخرد و این به معنای ضعف در پول ملی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفتگو با کشاورزان گفت: امروز برنج کشاورز را با کیلویی 21 هزار تومان نمی خرند اما واسطه‌ها آن را به قیمتی بالاتر می‌فروشند و هزینه‌های کشاورزی بالا رفته است.

 

وی گفت: ما به شما اطمینان می‌دهیم که ظرفیت حل مشکلات را داریم و با آنکه در مجلس مسئول اجرایی کشور نیستیم و حق دخالت در امور اجرایی کشور را نداریم اما قانون گذاری و نظارت درست بر اجرای قانون هدف اصلی است.

قالیباف گفت: به مردم قول می‌دهیم در مجلس با سیاستگذاری درست بر اجرای قانون توسط مجریه، مقننه و نهادهای عمومی غیردولتی نظارت خواهیم کرد زیرا فقط به مردم بدهکار هستیم و تصمیماتی می‌گیریم باید به نفع مردم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کسانی که هفت سال مسئولیت اجرایی داشتند برخی حرف‌ها را می‌زنند، گفت: کسانی که باید ارزش پول ملی را حفظ کنند کم کاری کردند و اگر در این راه کسری قانون وجود دارد، ما مکلف هستیم.

 

وی با اشاره به نسبت دادن برخی مسائل حاشیه‌ای به مجلس گفت: ما در مجلس هرگز به حاشیه نمی‌رویم و مسیر برنامه‌ریزی کشور را در برنامه هفتم توسعه پیگیری و برنامه تحول و ثبات در اقتصاد کشور را اجرا خواهیم کرد.

وی سوء تدبیر و بدتدبیری در استفاده از امکانات را بخشی از مشکلات برشمرد و گفت: حدود 80 درصد اقتصاد ما دولتی است و این اقتصاد محکوم به ضعف، فساد و از بین بردن سرمایه‌ها است.

قالیباف با اشاره به واگذاری بخشی از اقتصاد به مردم و فسادسازی در این بخش گفت: امروز نیازمند فرهنگ شهدا هستیم و باید برای حل مشکلات وقت بگذاریم و نخبگان را به میدان بیاوریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی به چهار تصمیم مهم در چهار ماه فعالیت مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: شکل‌گیری کمیسیون‌ها برای نظارت‌ها از جمله اقدامات است و در حوزه مسکن دو تصمیم در دستور کار ما قرار دارد.

 

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت خالی خانه‌ها تاکید کرد و جلوی افرادی که با خانه‌های خالی سفته بازی خواهند کرد خواهیم گرفت و جهش تولید مسکن نیز به شدت پیگیری می‌کنیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در کشور به یک میلیون مسکن نیاز داریم گفت: بنیاد مسکن 200 هزار مسکن و 300 هزار مسکن توسط مردم در سال ساخته می‌شود ولی 500 هزار مسکن در کشور کم داریم و باید سیاست‌های جبرانی برای واگذاری خانه‌های ارزان قیمت به مردم طراحی شود.

قالیباف با اظهار اینکه عهد خود را با مردم فراموش نمی‌کنیم، لایحه دو فوریتی دولت برای افزایش سرمایه بدون حق تقدم صاحبان و تصویب و ابلاغ آن به دولت را از دیگر کارها بیان کرد و گفت: همچنین در کالاهای اساسی باید با کالابرگ الکترونیکی به خانواده‌های در اولویت واگذار شود.

وی گفت: مجلس در برنامه بودجه 1400 و برنامه هفتم باید به گونه‌ای عمل کند تا در بحث قانونگذاری برای دولت مسیری را برنامه‌ریزی کند که ثبات اقتصادی را در پیش داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه مطمئن باشید با باور دوران دفاع مقدس و آن فرهنگ در میدان هستیم و کشور نیز دارای ظرفیت‌هایی است، گفت: با کمک یکدیگر و بدون توجه به فضاسازی‌های ضدانقلاب، برای توسعه کشور تلاش خواهیم کرد.

 

وی گفت: مجلس یازدهم در چارچوب وظایف عمل می‌کند و آثار آن را مردم خواهند دید و امروز مجلس برای کمک به دولت از هیچ موضوعی مضیقه نمی‌کنیم و هر کاری برای گره گشایی از مردم را وظیفه می‌دانیم.

قالیباف با بیان اینکه برخی‌ها در پی ایجاد تشدد در مدیریت هستند ولی مجلس دنبال این مسئله نیست، گفت: کاستن مشکلات از دوش مردم وظیفه مجلس است.

وی گفت: مجلس در جنگ اقتصادی باید در میان مردم باشد و ما به عنوان خدمتگزاران در میدان هستیم تا وظیفه‌ای که مردم به مجلس محول کرده است به درستی پیش بریم.

وی با تاکید بر اینکه مجلس باید میدان را برای مردم فراهم کند، گفت: مردم و جوانان بهترین کسانی هستند که اقتصاد را حل خواهند کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه مازندران با دانشگاه جرج آگوست –گوتنگین آلمان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: تخصیص 3399 میلیارد ریالی اعتبارات طرح اشتغال روستایی مازندران به بانک های عامل/سهم استان از اعتبارات مشاغل خانگی افزایش پیدا کند

ایشان امنیت کنونی کشور را مدیون تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح من جمله نیروی انتظامی دانسته

فرمانده انتظامی استان مازندران اعلام کرد: ثبت یک‌میلیون و 250 هزار تماس با پلیس 110 مازندران

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری مازندران اعلام کرد اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی در مازندران

نماینده ولی فقیه در مازندران: تحریف حقایق انقلاب یک خطر جدی است

افتضاحات ترامپ آمریکا را منزوی کرده است

تنها 24 درصد مردم بابل از ماسک استفاده میکنند

شیوع بی اختیاری ادراری و اختلالات کف لگن در بانوان

5 هزار و 700 ویدئو یک دقیقه‌ای در پویش کتابخوانی هر خانه یک کتابخانه در مازندران تولید شد

مازندران 724 عالم واقف و بیشترین تعداد رقبات را در کشور دارد.

رئیس‌سازمان هواپیمایی کشوری با‌اشاره به برنامه دولت برای حمایت از شرکت‌های هواپیمایی داخلی گفت: قیمت بلیت هواپیما فعلاً افزایش نمی‌یاید.

استاندار : بانک‌های خصوصی نقشی در توسعه مازندران ندارند

مرکز فوریت‌های حل مشکلات تولید در استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بابل

3 دستور جدی رفع موانع تولید/ 2000 واحد راکد درراه بازگشت به تولید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران: دریغ از یک ریال درآمد فروش اموال مازاد/ ادارات استقبال نکردند

استاندار بر تسریع در ساخت کتابخانه سبز در مازندران تاکید کرد

روزانه حدود 6 هزار تن کالا از بندر امیرآباد مازندران بارگیری می‌شود

احکام شورای ارزشیابی و نظارت برنمایش شهرستان بابلسر اعطا شد

رئیس‌کل دادگستری استان مازندران : 92 پرونده واحد تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران بررسی شد

استاندار مازندران: نیروی انتظامی مردم محور در جلب افکار عمومی موفق عمل کرد

دانشگاه مازندران در بین پنج ​دانشگاه نمونه و برتر دانشگاه های سراسر کشور قرار گرفت

نشست شهرداری و شورای شهر هادیشهر با اصحاب رسانه

ساماندهی توزیع نهاده‌های دامی در مازندران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بابل

دیدار خانگی نساجی در ورزشگاه وطنی قائمشهر برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش: هیچ دانش‌آموز مازندرانی در فضای مدرسه به کرونا مبتلا نشد

کرونا و تعدیل نکردن نیرو عملکرد استانداری مازندران را متاثر کرد

مرغ منجمد کیلویی 14 هزار تومان در مازندران توزیع می‌شود

مراسم هفته ناجا از 27 مهرماه آغاز و تا دوم آبان ماه ادامه خواهد داشت

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: بصیرت افزایی راه مقابله با سقیفه های عصر جاهلیت مدرن است

نماینده ولی فقیه در مازندران: کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد

نماینده ولی فقیه در مازندران: جامعه بیش از هر زمانی نیازمند سیره و معارف نبوی است

عزاداری خادمیاران رضوی در شب شهادت معین الضعفا آقا امام رضا(ع)

طرح پژوهشی پژوهش‌گر دانشگاه مازندران به‌عنوان اثر برتر جایزه ویژه علامه جعفری(ره) انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بابل

کارآفرینی به عنوان کلید اقتصاد مقاومتی و سلاح جنگ اقتصادی ​است

استاندار مازندران با قدردانی از احیای موقوفات در مازندران گفت: فعالیت‌های اوقاف در تحول اقتصادی جامعه اثرگذار است.

نشست هم‌اندیشی در حوزه پایش و کاهش آلایندگی مسایل زیست‌محیطی واحدهای صنعتی استان

در روز جهانی پست؛ استاندار به دیدار کارمندان پست مازندران رفت

نمایش خیابانی «جیب خالی» در بابلسر به اجرا در آمد

استاندار مازندران: شهدا چراغ هدایت کشور در مسیر مقاومت هستند

مازندرانی‌ها با شهیدان مدافع حرم خود وداع کردند

نماینده ولی فقیه در مازندران: حوزه مقاومت جمهوری اسلامی قدرت استکباری غرب را چالش کشانده است

شهدای خان طومان، جلوه‌ای تابان از ملت امام حسینند

116 وقف جدید امسال در مازندران ثبت شد

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر: راضی به رضای خدا هستیم/مسئولان نگذارید خون شهدا پایمال شود

استاندار بازگشت پیکر شهدای مازندرانی مدافع حرم را تبریک و تسلیت گفت

مدیرکل بهزیستی مازندران : بهزیستی مازندران به بیش از 6 هزار بیمار دارای اختلال روانی خدمات می دهد