آخرین مطالب

استاندار مازندران با قدردانی از احیای موقوفات در مازندران گفت: فعالیت‌های اوقاف در تحول اقتصادی جامعه اثرگذار است. اجتماعی

استاندار مازندران با قدردانی از احیای موقوفات در مازندران گفت: فعالیت‌های اوقاف در تحول اقتصادی جامعه اثرگذار است.

  بزرگنمایی:

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال :احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در دیدار با مدیران اوقاف استان که به مناسبت دهه وقف صورت گرفت، با قدردانی از همه تلاش‌های مجموعه اوقاف از سال گذشته تاکنون اظهار کرد: در این ایام کرونایی کارکردن سخت‌تر شده است هم به لحاظ اجتماعی شرایط تغییر کرده و هم مشکلات اقتصادی مردم بیشتر شده، در تعاملات با مردم نسبت به قبل باید موارد و نکاتی را رعایت کنیم، ارتباط را عاطفی‌تر و با تناسب شرایط روحی مردم تنظیم کنیم، شاید باید بیشتر از گذشته با مردم تعامل داشته باشیم کرونا روابط را محدودتر کرده شرایط سخت شده، باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های موجود با خلاقیت و نوآوری در حوزه مسؤولیتمان خدمات لازم را ارائه دهیم. 

وی با بیان اینکه آشنایی را نسبت به فعالیت‌های مجموعه اوقاف و در مورد زحمات و تلاش‌های شما داریم، بیان کرد: شاید محدود سازمان‌هایی باشید که گستره آن در حوزه اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی است و باید اطلاع رسانی مناسبی از این فعالیت ها صورت گیرد.
استاندار مازندران ادامه داد: امروزه اوقاف از حالت سنتی خارج شده شاید زمانی حوزه عملکرد اوقاف محدود به برخی موارد خاص بوده اما الان در بخش‌های مختلف ورود پیدا کرده مثلا در حوزه بهداشت و درمان، در بحث کرونا کمک‌های مومنانه، برقراری موکب‌ها و برنامه‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف در قالب برنامه‌های متنوع، ساخت و ساز بیمارستان‌ها و مدرسه‌سازی و ... 
حسین‌زادگان افزود: اوقاف جز بخش‌های مهمی است، اگر قرار است ما در اقتصاد چند عامل داشته باشیم که شرایط اقتصادی را تغییر دهیم و کمک حال دولت و ملت باشیم یک پرچم می‌تواند پرچم اوقاف باشد.
وی بیان کرد: در حوزه اقتصادی املاک هم متفاوت است اگر چه شاید خیلی‌ها اوقاف را کلا یک سازمان خیلی غنی بدانند من چون ارتباطات زیادی دارم می‌دانم، فکر نمی‌کنم بیش از 40 درصد رقبه‌ها و موقوفه‌ها درآمدزا باشد بقیه همه هزینه‌زا است و حتی هزینه‌های جاری خود را هم اوقاف نمی‌تواند تامین کند، البته اوقاف زمین و ملک دارد خوشبختانه رویکرد خوب و جدیدی را در حوزه ساخت و ساز و ساختمان و کشاورزی و بخش‌های مختلف شروع کرده که به نظرم می‌تواند کمک کننده باشد.
وی افزود: در جلساتی با مدیرکل اوقاف داشتیم مطرح کردیم که دارایی‌های مغفول ماند‌ه‌ای که در مجموعه اوقاف است ما این آمادگی را داریم که سرمایه‌گذاری بیاید و به صورت مشترک با اوقاف کار کنند و مشارکت داشته باشند تا بتوانند در آمدهای بیشتری را ایجاد کنند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: البته در این مسیر، اوقاف هم موانع و مشکلات خاص خود را دارد و در اخذ سند مالکیت باید کمک کنیم تا تعیین تکلیف شود و قطعیت پیدا کند، اوقاف هم در حوزه سرمایه‌گذاری و هم فرهنگی بویژه در حوزه‌های  قرآنی کارهای ماندگار و خوبی انجام داده و توسط عزیزانمان در شهرستان ها شکل می گیرد و با مدیریت خوب آقای حیدری و معاونین و همکاران ایشان و متولیان و مجموعه‌های زیادی که زیر مجموعه شما تعریف می‌شوند.

حسین‌زادگان در ادامه بیان کرد: خوشبختانه کار رسانه‌ای خوبی هم در این چند سال اخیر در اوقاف دیده می‌شود ارتباط مدیرکل با صدا و سیما با نماینده معظم ولی فقیه، با استفاده از فرصت‌هایی که در فضای مجازی و حوزه‌های رسانه‌ای است، می‌بینیم.
استاندار مازندران با بیان اینکه حتما مفهوم اجتماعی و فرهنگی را بیشتر از مجموعه اقتصادی می‌بینم، افزود: اثرات کارهای شما در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و بخش‌های مختلف حتما موثر و ماندگار است، در حوزه فرهنگی برنامه‌ها نمایشگاه‌های مناسبت‌های مختلف امامزادگان، از بابت همه تلاش‌ها تشکر ویژه دارم تقدیر نامه‌ای هم برای قدردانی به کل مجموعه اوقاف اهدا می‌شود. 
وی در ادامه به استفاده از فرصت‌های فضای مجازی برای نشان دادن فعالیت‌ها و عملکردها اشاره کرد و افزود: وقتی تکنولوژی پیشرفت می‌کند ما نباید فقط فضای مجازی را یک تهدید ببینیم و نباید بگذاریم که به جای اینکه ما در آن تولید محتوا کنیم دیگران در آن تولید محتوا کنند. 
استاندار مازندران بیان کرد: متاسفانه ما در تولید محتوا دچار مشکل هستیم همواره در جلسات تاکید کرد‌ ام تا فعالیت‌ها و اقدامات در فضای مجازی و در کانال‌هایی که پرمخاطب هستند نشان داده شود و از ظرفیت های فضای مجازی در تولید محتوا استفاده کنیم. 
حسین زادگان با اشاره به شهدای مدافعین حرم خاطرنشان کرد: در زمان جنگ شهید می‌آمد تمام مردم می‌آمدند کسی نمی‌گفت چرا به جنگ رفت و چرا شهید  شد الان بخشی از جامعه نسبت به شهدای مدافع حرم هنوز ابهاماتی دارند و این ابهامات ریشه در شیطنتی است که دشمن و از بیرون انجام می‌دهد، داعش وحشی‌ترین موضوعی بود که شکل گرفت جنایت ها انجام می‌داد، برخی با پرسش‌های مختلف که مبنایی ندارد خانواده شهدا را آزار می‌دهند و فضای مجازی فضای خوبی است ما باید از ظرفیت آن استفاده کنیم و در این زمینه‌ها تولید محتوا کنیم، مخصوصا اوقاف که هم کار فرهنگی می‌کند و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی می‌تواند به نحو مطلوب از آن استفاده کند.
وی با بیان اینکه ضمن اینکه باید شبکه‌ها و کانال‌های جذابی را ایجاد کنیم، یادآور شد: کار رسانه‌ای و پیوست رسانه‌ای یکی از کارهای مهم ما در بخش‌های اداری و دولتی است، بحث مدیریت سرمایه‌های اوقاف در استان مورد توجه است معاونت از این فرصت استفاده کند ما هم باید کمک کنیم سرمایه گذار بیاید و منافع آن به مردم بر گردد.
استاندار مازندران با بیان اینکه  اولویت‌ها تغییر کرده قبلا در چند نیت بود و الان در حوزه‌های اجتماعی و مسائل و مشکلات مردم است، بیان کرد: وقتی مردم می‌بینند مشکل آموزش دارند، ماسک مشکل دارند، اوقاف آنجاست و یا مثلا کرونا در  درگیرند اوقاف آنجاست و اگر ببینند که اوقاف دارد با شرایط مردم زندگی می‌کند طبیعتا مردم پیوند بیشتری با آن داشته و آنوقت می‌تواند نوع نیت‌‌ها و وقف‌ها تغییر کند و به مسائل روز سوق پیدا کن


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پس از مراسم تدفین و خاکسپاری انجام شد؛ قدردانی از حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری علامه «حسن‌زاده‌آملی»

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران تاکید کرد: لزوم استفاده از ظرفیت پایگاه‌های بسیج در ترویج برنامه‌های کتابخوانی و فرهنگی

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران مطرح کرد: رسانه ها مردم را از ابعاد مختلف زندگی علامه «حسن زاده آملی» آگاه کنند

شهرستان سیمرغ در واکسیناسیون کرونا رتبه اول مازندران را کسب کرد

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری در پیامی رحلت علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

استاندار برای مازندران یک هفته عزای عمومی اعلام کرد

وداع باشکوه مردم مازندران با پیکر مطهر علامه حسن زاده آملی

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری: آیت الله حسن زاده آملی مایه افتخار جهان اسلام است

فراخوان دوره آموزشی تئاتر در دانشگاه مازندران

علامه حسن‌زاده آملی از عالمان برجسته، فیلسوفی بزرگ و صاحب علوم و کمالات متعالیه بود

طرح پژوهشی مطالعاتی واسپاری‌شده وزارت عتف به عضو هیات علمی دانشگاه مازندران تایید شد

تشکیل شورای بورس دانشگاه مازندران

نظام پرسشگری باید در آموزش‌وپرورش نهادینه شود

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ کوتاهی در مکتوب کردن دستاوردهای دفاع مقدس موجب تحریف آن می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد؛ 30آبان آخرین مهلت ارسال مقاله همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ «محمد کوهستانی»

رزمایش بزرگ مشترک آبی خاکی در بابلسر

مهم ترین موضوع در این برهه از زمان، مبارزه با جاهلیت مدرن است

ساخت فرهنگسرا و خانه محله آلاشت به منظور ایجاد فضاهای آموزشی و فرهنگی در قالب پروژه‌های شرکت بازآفرینی شهری مازندران آغاز شد.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور، حضور طلاب را سبب اعتلای فرهنگی و دینی جامعه برشمرد و گفت: طلاب دینی در ترویج فرهنگ و معارف اسلامی نقش آفرین هستند.

شیوه‌نامه دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران تصویب شد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: مازندران تا 5 سال آینده با بحران کمبود معلم مواجه می‌شود

استانداری مازندران خواستار مناسب‌سازی ادارات برای تردد جانبازان شد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین دستاورد نمایشگاه دفاع مقدس است

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ تربیت نیروی انقلابی و علمی خروجی حوزه علمیه باشد

استاندار مازندران: پیام‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده منتقل شود

فرمانده سپاه کربلا؛ امیدآفرینی مبتنی بر اعتقادات دینی توطئه های استکبار را خنثی می کند/افتتاح نمایشگاه «مامقتدریم» در باغ موزه دفاع مقدس مازندران

پیشکسوتان دفاع مقدس مازندران تجلیل شدند

بازدید دوره‌ای از شرکت‌های فعال در حوزه تولید و اشتغال دانشگاه مازندران صورت پذیرفت

دفاع مقدس، آشناترین واژه در تاریخ حماسه‌های غرورآفرین و جلوه عظمت ایران عزیز

دومین نشست کمیته راهبری بازنگری و تدوین برنامه راهبردی دانشگاه مازندران

آمادگی بسیج برای اتمام واکسیناسیون در کشور طی یک هفته

اعلام رتبه های برتر بخش درون دانشگاهی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت دانشگاه مازندران

مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد؛ توزیع 700 بسته تحصیلی بین دانش آموزان محروم در مازندران

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ برپایی مراسم اربعین در مازندران تابع ستاد مبارزه با کرونا است

پوشش اینترنت روستاهای مازندران تا پایان سال به 95 درصد می‌رسد

چرا که سالها حق مازندران به این استان داده نشده است وی در پایان خواهان استقرار کامل ادارات و دستگاه های اجرایی در این شهرستان شد

جهاد کشاورزی مازندران با اعلام این که کانون آلوده شکار مگس میوه مدیترانه‌ای در برخی از ایستگاه‌های پیش آگاهی باغ‌های استان مشاهده شده است ،

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت: پس از اعلام قطعی تعداد زائران، پرواز مسیر ساری- نجف - ساری ویژه اربعین حسینی برقرار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ رفع دغدغه‌های فراروی صنعت نیازمند همت مسئولان استانی /80درصد موفقیت های بخش تولید مرهون تلاش صنعتگران است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش،

طبق گزارش سازمان جهاد کشاورزی مازندران ، در سال زراعی گذشته 13 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا قرار گرفت .

دبیر علمی دومین همایش ملی «پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآن و انگاره‌های علوم زیستی»؛

نماینده ولی فقیه در مازندران مطرح کرد؛ لزوم تفکر وتعقل در آیات قرآن کریم

خطیب جمعه ساری؛ لزوم رسیدگی به مشکلات حوزه صنعت مازندران از سوی مجلس/پاسداشت دفاع مقدس وظیفه همگانی است

انتظار چندساله اجرای کامل قانون قاچاق کی به پایان می‌رسد؟

امروز همه قوا در کشور هماهنگ هستیم ، اما اگر این هماهنگی به هم افزایی منجر و به حل مشکلات مردم نینجامد ، ارزشی ندارد.

:رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: حدود 45 درصد از جمعیت بالای 18 سال شهرستان بابل دست‌کم یک دُز از واکسن کرونا را دریافت کردند.

برگزاری هفتمین جلسه جبهه خرمشهر هادر عربخیل

صحبت‌های متفاوت استاندار مازندران در جشنواره شهید رجایی/ انتقاد حسین‌زادگان از «یارعلی»!

امام جمعه ساری ادامه داد: این نهاد در تولید دارو، تولید واکسن ، ماسک و تجهیزات بهداشتی به عنوان بزرگترین کارگاه تولیدی غرب آسیا در مازندران است