آخرین مطالب

مازندران برای اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی آماده شد بهداشت و سلامت

مازندران برای اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی آماده شد

  بزرگنمایی:

- فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا مازندران گفت که این استان برای اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی که قرار است از اول آذرماه اجرایی شود، آماده شده است.

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال  :احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونای استان در ساری افزود : در اجرای کامل این طرح باید تمامی دستگاه‌های اجرایی پای کار بیایند و وظایف خود را به درستی عملیاتی کنند تا بتوانیم اهداف طرح که کنترل ویروس کرونا است به درستی محقق شود.
وی گفت : مدیران ارشد استانی و زیرمجموعه آنها در شهرستان باید تمام مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا را اجرایی کنند و این مصوبات نیز برای تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی و آحاد مردم لازم الاجراست و  تبعات عدم اجرای این طرح نیز بر عهده مدیران دستگاه ها است.
استاندار مازندران تاکید کرد : بر اساس طرح محدودیت کرونایی که از اول آذرماه شروع می شود، ضمن تعطیلی تمام مراکز آموزشی از مدرسه تا حوزه علیمه و دانشگاه ها، تمامی فرایند آموزشی نیز در قالب فضای مجازی باید پیگیری شود و مسئولیت این آموزش ها نیز بر عهده دستگاه های مرتبط آموزشی و علمی است.
وی اضافه کرد : علاوه بر این ، ورود و خروج از شهرهای قرمز به طور کامل ممنوع است و این ممنوعیت نیز برای تمام خودروهای دارای پلاک بومی و غیر بومی لحاظ خواهد شد و طبق مصوبه ستاد ملی و استانی تردد از ساعت 21 شب تا چهار بامداد نیز در تمام شهرها ممنوع می شود.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : اگر چه این طرح با  محوریت و همراهی سپاه و بسیج و فرمانداران در سطح شهرستان ها  اجرایی می شود ، ولی باید تمام دستگاه های دیگر مرتبط نیز در اجرای درست محدودیت های کرونایی همکاری لازم را داشته باشند تا طرح به طور کامل اجرا شود.
حسین زادگان در مورد محدودیت کرونایی برای مشاغل در محدودیت های جدید کرونایی ، توضیح داد : بر اساس مصوبه ستاد ملی و استانی به جز مشاغل گروه اول که شامل واحدهای بهداشتی و درمانی، حمل و نقل عمومی ، فروشگاه های عرضه مواد غذایی و مایحتاج عمومی و برخی دیگر از مشاغل است که در اختیار مشمولان قرار می گیرد، سایر گروه های شغلی نیز حق فعالیت نخواهند داشت.
وی اظهار داشت : سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان مازندران با همراهی تعزیرات حکومتی و همراهی اتحادیه ها و مجامع امور صنفی موظفند تا بر اجرای درست این محدودیت ها و ممنوعیت مشاغل نظارت کنند و با متخلفان نیز برخورد قانونی داشته باشند و این واحدها را پلمب کنند.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : تمامی دستگاه های اجرایی به خصوص فرمانداران و نیروهای سپاه که عهده دار عملیات میدانی اجرای این طرح هستند ، وظیفه دارند که این برنامه را به درستی اجرا کنند و باید در قبال مسئولیت خودشان نیز پاسخگو باشند.


وی با اشاره به تسری محدودیت های جدید کرونایی بر برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برپایی نماز جمعه ، گفت : بر اساس این طرح نماز جمعه در تمام شهرستان های استان که هم اکنون با وضعیت قرمز و نارنجی هستند ، ممنوع است و ستاد اقامه نماز جمعه نیز موظف است تا این مصوبات را به سایر شهرستان ها برای اجرا ابلاغ کند.
استاندار مازندران تاکید کرد : در اجرای این طرح به خصوص برنامه های فرهنگی و هنری باید هر گونه مسامحه از سوی فرمانداران کنار گذاشته شود و صرفا باید مصوبات ستاد ملی و استانی را اجرایی کنند و هیچ بهانه ای برای کوتاهی در اجرای این برنامه پذیرفتنی نخواهد بود.

حسین زادگان گفت : برنامه های محدودیت کرونایی باید در روستاها و محلات استان هم باید با همراهی پایگاه های بسیج ، نیروهای بهداشت و درمان  و دهیاران به عنوان مدیریت روستاها اجرا شود و دفتر امور روستایی نیز موظف است تا مصوبات را برای همراهی بهتر در این مناطق به دهیاران ابلاغ کند.
وی افزود : تمام محدودیت های کرونایی که در شهرهای استان مازندران عملیاتی پا برجاست و در روستاها نیز باید با محوریت پایگاه های بسیج ، هیات امناء مساجد و سایر نیروهای حاضر در این مناطق اجرا شود تا بتوانیم با بسیج همگانی محدودیت کرونایی را تمام و کمال اجرایی کنیم.
رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران اظهار داشت : در این طرح برای کمک به خانوارهای کم درآمد و فاقد درآمد ثابت نیز دولت پرداخت کمک های نقدی را برای یک سوم از جمعیت کشور برنامه ریزی کرد و در استان نیز این برنامه اجرا خواهد شد.
حسین زادگان اظهار داشت : علاوه بر این ، باید از کمک خیرین در سطح شهرها و روستاها نیز استفاده کرد و باید این کمک های مردمی نیز به صورت منظم و برنامه ریزی شده در اختیار نیازمندان واقعی قرار گیرد.
وی افزود : در شرایط فعلی استان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که شهرهای آمل ، بهشهر و ساری در وضعیت قرمز و سایر شهرهای دیگر نیز در وضعیت نارنجی و تعداد اندکی نیز در وضعیت زرد قرار دارند و محدودیت ها نیز به طور کامل در استان باید اجرا شود.

استاندار مازندران گفت : با اجرای محدودیت های کرونایی طرح غربالگری از طریق مراکز مخابراتی  4030 و تست PCR نیز برای شناسایی بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا اجرا می شود و  برنامه قرنطینه ای نیز باید به طور کامل برای بیماران پیگیری شود و تمام نیازمندی ها نیز با همکاری نیروهای بسیج و سپاه در مناطق محل عملیات تامین خواهد شد تا خانواده ها دچار مشکل نشوند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای مازندران اظهار داشت : فعالیت دورکاری در ادارات دولتی استان مناسب با وضعیت کرونایی با تصمیم فرمانداران به عنوان فرماندهان قرارگاه در شهرستان طبق نیاز پیگیری خواهد شد و سقف حضور کارکنان به یک سوم یا دو سوم کاهش خواهد یافت.

حسین زادگان اظهار داشت : به هر حال در اجرای این طرح نیروهایی که دارای بیماری زمینه ای هستند در اولویت قرار می گیرند، ولی تعداد و نوع فعالیت از سوی فرمانداران با هماهنگی مدیران دستگاه های اداری شهرستانی اجرا می شود.
وی یادآور شد : در اجرای این طرح باید از هرگونه ماموریتهای غیر ضروری از سوی دستگاه های دولتی پرهیز شود و با کاهش سطح ماموریت های شهرستانی ، آزاد سازی نیرو و تجهیزات خودرویی ایجاد خواهد شد و باید این تجهیزات و در صورت نیاز نیروها در اختیار نیروهای سپاه به عنوان فرمانده عملیات میدانی محدودیت کرونایی قرار گیرد.
استاندار مازندران گفت : در داخل استان بسیج همگانی برای اجرای محدودیت کرونایی ایجاد شد و این طرح علاوه بر دستگاه های اجرایی ، با کمک تشکل های مردم نهاد ، نیروهای بسیج و مشارکت مردم اجرایی خواهد شد و اگر این همکاری و مشارکت همگانی ایجاد شود می توانیم با کنترل و مدیریت بیماری کرونا، سطح محدودیت ها را کاهش دهیم.
براساس آمار هم اکنون حدود 800 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی استان و بابل بستری هستند.

از 22 شهرستان مازندران نیز 19 شهرستان در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند و سه شهرستان ساری ، آمل و بهشهر نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

قابلیت تئاتر های خیابانی بیشتر از تئاتر های صحنه ای است

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ از دستگیری 2 قاچاقچی دستگاه بیت کوین خبر داد.

شوراهای اسلامی روستا و دهیاران مازندران به کمک نهضت سوادآموزی می‌آیند

فرمانده سپاه کربلا: 4 هزار پایگاه مقاومت بسیج در مازندران پایگاه سلامت می‌شوند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران: برنامه بهره وری برای رشد تولید در مازندران تهیه می شود

دژپسند: بانک‌ها حق دریافت سود بالاتر از ضوابط بانک مرکزی را ندارند

استاندار مازندران: کارکرد میز خدمت دستگاه‌ها به اطلاع مردم برسد

روحانیون پرنفوذی که در دهه 90 فوت کردند؛ جای خالی 7 روحانیِ سیاستمدار، اعتدالی، رفیق رهبری و یار امام

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه آمار بیماران کرونایی در سطح این شهرستان کاهش یافته است

حساسیت در ارتباط با ایجاد قطار و مترو حتی به دفتر نماینده ولی فقیه در استان مازندران هم رسیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: وضعیت هشدار کرونایی مازندران محصول سفرهای غیرضروری است

200 روستای مازندران به اینترنت نسل‌4 متصل می‌شوند

تیم طراحی فضای آموزشی با راهنمایی استاد معماری دانشگاه مازندران رتبه برتر این دوره را به خود اختصاص داد

معاون علوم و فناوری ستاد کل نیرو‌های مسلح: نخستین واکسن ایرانی کرونا نتیجه تلاش‌های شهید فخری زاده بود

نامه سرگشاده دبیر خانه کارگر به نمایندگان مازندرانی عضو کمیسیون تلفیق ؛ دریابیگی : نگذارید بیش از این کمر ضعفا زیر بار سنگین تورم خم شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران: زنان شهیده نماد استقامت و ایثارگری هستند/ افتخارآفرینی پرستاران در عرصه های مختلف

فرمانده سپاه فریدوننکنار: 210 بیمار کرونایی با طرح شهید سلیمانی در فریدونکنار شناسایی شدند

نماینده ولی فقیه در مازندران: مازندران نیازمند قطارهای محلی پرسرعت است

نماینده ولی فقیه در مازندران: ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان یک ضرورت است/ انتقاد از بروکراسی حاکم بر نظام اداری

رئیس کارگروه رایانش زیستی معاونت فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو خبرنگار ما : تولید واکسن داخلی را مدیون حمایت‌های رهبری هستیم/ حرف بیگانگان را به توانمندی داخلی ترجیح ندهیم

وزیر بهداشت با اشاره به مجوز استخدام 52 هزار نیروی جدید در این وزارتخانه، اعلام کرد که حدود 20 هزار نفر آنان پرستار خواهند بود.

رازجویان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان جهت تخصیص اعتبارات پیگیری‌های بیشتری داشته باشند،

مازندرانی ها 47 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

مسئول بسیج رسانه مازندران: تقویت جبهه رسانه ای انقلاب هدف بسیج رسانه است/ اجرای 8 جشنواره

ممنوعیت تردد خودرویی در مازندران از سه‌شنبه تشدید می‌شود

وفاق و همدلی در مقابله با کرونا، پیام سفر وزیر بهداشت به مازندران

بیش از 50 درصد خاک‌های زراعی ایران دچار کمبود یک یا چند عنصر غذایی است

نوزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن به صورت مجازی برگزار می گردد

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی: کشاورزی سنتی به صنعتی تبدیل شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران: طرح های موفق اشتغال روستایی الگو سازی شود/ تاکید بر آموزش تولید لیمو ترش گلخانه ای

خیز ملایم قیمت برنج در مازندران بعد از رکود پاییزی

استاندار: رفتار مردم مازندران نشان می‌دهد کرونا را جدی نگرفتند

طرح شهید قاسم سلیمانی در کنترل پیک سوم کرونا نقش بسزایی دارد

بازدید زارعی رییس مجمع نمایندگان استان تالار مرکزی ساری

آواز امیری خوانی به عنوان میراث ناملموس فرهنگی در فهرست آثار ملی ثبت شد

نشست فعالان فرهنگ و هنر با رییس مجمع نمایندگان مازندران

سنگ تمام یادگار امام برای هاشمی؛ سیدحسن خمینی: آیت الله هاشمی مرد روزهای سخت بود /سرمان را بالا بگیریم و بگوییم او قهرمان جنگ و صلح بود

جواد واحدی که پیش تر مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های استان مازندران و فرماندار شهرستان های محمودآباد و ساری بود ...

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد ضرورت پرهیز شهرداری ها از کارهای سیاسی

آیت الله لائینی با اشاره به اینکه علم، بصیرت و صفا در وجود آیت الله مصباح یزدی جمع بوده است، مقام والای این عالم ربانی را ارج نهاد.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری مازندران جمع‌آوری خاطرات زنان جنگ و همسران رزمندگان که در پشتیبانی دفاع مقدس نقش مهمی داشتند

فرزندان جمهوری اسلامی در این سازمان و نیروهای مسلح حیرت آور و چشم نواز است و دست هر متجاوزی نسبت به جمهوری اسلامی و امنیت و اقتدار آن قطعاً قطع خواهد شد.

شهید سلیمانی فقط یک شخص نبود بلکه مکتبی بود که فکر و ایده او در وجود تمامی ما نفوذ کرده است و باید هر ایرانی را یک سلیمانی دانست.

این استاد برجسته توانست تولید اندیشه دینی کند و این امر را در تربیت نیروهای خود بدرستی به کار برده است.

استان مازندران جزو 10 استان برتر ما در جمع آوری و ذخیره سلول‌های بند ناف است و از 7 هزار خون ذخیره شده در کشور سهم امازندران 5 درصد است.

نماینده ولی فقیه در مازندران: معماری بناهای دولتی هم غربی شده است/ لزوم تقویت صادرات

رئیس کل دادگستری مازندران: احتمال دستگیری های جدید در پرونده شورای شهر ساری وجود دارد

برنج و مرکبات؛ محور نشست مجمع نمایندگان مازندران

وزیر نفت با گازرسانی به 183روستای کوهستانی مازندران موافقت کرد

استاندار مازندران خواستار تقویت ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر شد