آخرین مطالب

همچون سال های گذشته و همزمان با روز خبرنگار

نشست خبری سرپرست دانشگاه مازندران با رسانه های گروهی برگزار شد اندیشه

نشست خبری سرپرست دانشگاه مازندران با رسانه های گروهی برگزار شد

  بزرگنمایی:

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه مازندران، در آستانه فرا رسیدن سال‌روز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، نشست خبری هیات رییسه دانشگاه مازندران با خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های گروهی، با حضور دکتر کوروش نوذری سرپرست دانشگاه مازندران در سالن کنفرانس سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

      براساس این گزارش، دکتر نوذری در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه اطلاع‌رسانی و با گرامی‌داشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی، با اشاره به لزوم ارتقای سطح تعامل بین دانشگاه و رسانه گفت: ارتباط بین اصحاب رسانه و به‌ویژه خبرنگاران با کانون‌های علمی  به‌خصوص دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات متعدد جامعه، لازم و ضروری است.

       سرپرست دانشگاه مازندران به ماموریتی که دانشگاه‌ها در دوره جدید و در سال‌های اخیر با آن مواجه شدند، اشاره و ادامه داد: ماموریت دانشگاه در سال‌های  اخیر، تنها انجام آموزش‌های صرف تئوری و پژوهش‌هایی صرف گسترش مرزهای دانش نیست، اگر چه دانشگاه‌ها موظفند در این دو زمینه فعالیت خود را گسترش دهند، اما ماموریت مهم‌تری به اقتضای شرایط موجود جامعه و شرایط عمومی جهان امروز به دانشگاه‌ها محول شده و آن، پژوهش‌های تقاضامحور و مبتنی بر مساله و در راستای حل مشکلات جامعه و بشریت در عرصه جهانی و مشکلات موضعی استان‌ها و بخش‌های کشور است. حتی در رشته‌های بسیار نظری که مقوله به‌اصطلاح گسترش مرزهای دانش و سهم‌آفرینی در تولید جهانی علم، مدنظر سیاست‌گذاران است نیز باید نگاه درازمدت به سمت مقوله کمک به اجتماع، جامعه و رشد و تعالی سرزمین باشد. این عرصه و سرزمین، گاهی ایران است و گاهی کل جهان.

         دکتر نوذری با تاکید بر این‌که ماموریت دانشگاه‌ها، ماموریت‌های دقیق‌تر و باحدود مشخص‌تر شده است، اظهار داشت: در کشور ما به‌دلیل نقشی‌که برای خویش تعریف کرده‌ایم و به‌واسطه شکل‌گیری یک نظام با ایدئولوژی مشخص الهی و با اهداف و برنامه‌های هدفمند، با راهبرد کمک به مستضعفان در گوشه‌وکنار دنیا از یک‌سو و تمدن‌سازی از سوی‌دیگر، در این اقلیم و در این جغرافیای سیاسی جدید حاکم بر کشور که مشعشع با دستاوردهای بزرگ بوده است، نقش دانشگاه‌ها چارچوب و مختصات جدیدتری را به‌خودش می‌گیرد.

        سرآمد علمی کشور در رشته فیزیک، در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانیه گام دوم رهبری معظم انقلاب، خودسازی، جامعه‌پروری و تمدن‌سازی را از مهم‌ترین اصول در این بیانیه خواند و افزود: امروز، نظام ما بعد از ورود به دهه پنجم عمر خویش، دیگر باید به مقوله تمدن‌سازی فکر کند و اگر در این راه، از دانشگاه غافل شویم، این امر امکان‌پذیر نخواهد بود. با عنایت به این‌که کشور و نظام ما در موقعیتی قرار گرفته است که می‌تواند مدعی این تمدن‌سازی در عرصه بین‌المللی که مدنظر مقام معظم رهبری است، باشد، نمی‌تواند از مقوله پژوهش‌ها و آموزش‌های جهت‌دار و پرمحتوا در این مسیر غافل باشد. بنابراین، کارکردهای دانشگاه از جمله حل مسایل موضعی، استانی و ملی از یک‌سو و مهم‌تر از آن، نقش کلیدی که در تمدن‌سازی باید ایفا کند، موارد اصلی هستند که در تمامی تعاملات دانشگاهی باید به آن ها توجه کرد.

       دکتر نوذری خاطرنشان کرد: بدون شک در دوره فعلی، ارتباط بین دانشگاه‌ها و حوزه خبر و خبرنگاران و اصحاب رسانه از تمام دوره‌های گذشته که ما با آن مواجه بودیم، حساس‌تر و خطیرتر است. به‌عبارت‌دیگر، دانشگاه به خبرنگاران و اصحاب‌رسانه بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد. 

      استاد فیزیک دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که امروزه دانشگاهی که در تعامل با حوزه خبر و اصحاب رسانه نباشد، هیچ توفیق درخشانی کسب نخواهد کرد، افزود: قرار بر این است که دانشگاه، حلال مسایل جامعه باشد و به همین دلیل، ابتدا باید پتانسیل دانشگاه به جامعه شناسانده شود و این رسالت خطیر شناساندن یک کانون علمی به نام دانشگاه، بی‌تردید توسط شما انجام خواهد شد. نکته دوم بعد از شناساندن این توانایی‌ها و پتانسیل‌ها، یافتن صاحبان مساله برای حل، یعنی صنایع، نهادهای اجرایی و  آن‌هایی که با یکسری از مشکلات، نارسایی‌ها یا گرفتاری مواجه هستند می باشد. یا مسایل نوپدیدی که نیازمند بررسی علمی و منطقی با درنظرگرفتن همه وجوه مساله است که برای حل این مشکلات، باید این تعامل مشترک دانشگاه با آن‌ مرکز برقرار شود، اصحاب رسانه، پل ارتباطی بسیار مستحکمی برای چنین ارتباطی هستند.

       سرپرست دانشگاه جامع استان با تاکید بر لزوم تعامل دوسویه میان دانشگاه و رسانه، گفت: درب دانشگاه مازندران همیشه به روی خبرنگاران باز است. در مسیر ایجاد این تعامل، می‌توان به اسناد بالادستی مانند سندتوسعه راهبردی دانشگاه، سندتوسعه کشور که در دوره 5 ساله ششم آن به‌سر می‌بریم و هم‌چنین، مقوله آمایش آموزش عالی در استان اشاره کرد. دانشگاه مازندران به‌عنوان دانشگاه منتخب، مادر و جامع استان، متولی آمایش آموزش عالی در استان است و انجام امور خطیری همانند این موارد در صورتی امکان‌پذیر است که ما بتوانیم تعامل لازم را باکسانی مانند اصحاب‌رسانه که درواقع نقش تعیین‌کننده‌ای در  شناساندن این پتانسیل‌ها و  توانایی‌ها و در عین حال این مسولیت‌ها که در جامعه برای دانشگاه متصور است، برقرار کنیم.

        دکتر نوذری به عدم شناخت کافی جامعه از موقعیت و جایگاه دانشگاه مازندران در سطح منطقه و جهان اشاره کرد و با مهم‌خواندن نقش رسانه در معرفی این جایگاه، اظهار داشت: امروز دانشگاه مازندران به شما نیاز دارد. زمانی‌که یک دانشگاه جامع با طیف وسیعی از رشته‌ها و گرایش‌ها،  پژوهش و آموزش در شهری غیر از مرکز استان قرار می‌گیرد، چالش‌های اساسی خود را هم به‌دنبال خواهد داشت. اگر دانشگاه مازندران در معرض دید بصری مردم قرار داشت، در نگاه مسولان استان جایگاه بهتری پیدا می‌کرد، اما این قرارگیری در منطقه جغرافیایی به اصطلاح محروم‌تر نسبت به مرکز استان، به این معنی نیست که این دانشگاه از پتانسیل کافی برخوردار نیست.

       سرپرست بزرگترین مرکز آموزش عالی استان مازندران سپس گریزی هم به رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های جهان زد و در خصوص رتبه جدید دانشگاه مازندران گفت: براساس اعلام موسسه رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌های جهان، پس از مطالعه دقیق بیست‌هزار دانشگاه، رنکینگ یا رتبه جدید دانشگاه مازندران اعلام شد که بر این اساس، دانشگاه مازندران به رتبه 1767 جهان دست یافت. بر اساس این اعلام، دانشگاه مازندران جزو 9 درصد اول دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این درحالی است‌که ما در شرایط سخت و بسیار ناجوان‌مردانه تحریم قرار داریم و محققان ما امکان بهره‌مندی از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته‌را نداشته‌اند. بدیهی‌است‌که دانشگاه‌های کشوری مانند چین با تمام گستردگی عظیم جغرافیایی و منابع عظیم مالی و انسانی و هم‌چنین کشورهای پیشرفته‌ای مانند آمریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه و انگلیس که در شرایط سخت و حاد ما به سرنمی‌برند، در رنکینگ، وضعیت بهتری داشته باشند. محققان تراز اول دانشگاه مازندران درحالی‌که از ابتدایی‌ترین تجهیزات و کیت‌های آزمایشگاهی که در همه‌جای دنیا به‌راحتی بین کشورها تبادل می‌شود، محروم بوده و از منابع پایگاه‌های علمی بین‌المللی برخوردار نبودند، در این شرایط، رتبه 1767 را بدست آورده‌اند که این افتخار بسیار بزرگی است.

        استاد فیزیک دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش، به اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی در بین کشورهای منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: از حدود هزارسال پیش به‌خصوص در چهارصد سال اخیر، برای اولین‌بار است که ایران توانسته است تا با اقتدار در مقابل قدرت‌های جهانی و زیاده‌خواهی‌های آنها ایستادگی کند. ما در برابر حهانیان، گردن‌کشی و گردن‌کلفتی نداریم و در راستای حق و حقیقت، سر خود را بالا گرفتیم. چون مصادیق حق و حقیقت را شناسایی کردیم و استراتژی و منش جمهوری اسلامی و نظام ما، یک منش عدالت‌طلبانه و حق‌خواهانه است. مصداق بارز اقتدار و صلابت ایران اسلامی، موضوع توقیف کشتی ایران در جبل‌الطارق و حرکت دلیرانه و بی‌درنگ توقیف کشتی انگلیسی در فاصله بسیار اندکی بعد از آن است که فرصت هیچ‌گونه عکس‌العملی را نیز به کشور انگلیس نداد. دلیل همه این هجمه‌ها و تحریم‌ها، عدم سرسپردگی ملت ایران و نظام اسلامی به استکبار و ایادی دست‌نشانده آن است.

       سرپرست دانشگاه مازندران به حضور 6 دانشمند دانشگاه مازندران در میان 1% دانشمندان برتر جهان اشاره کرد و ادامه داد: امروز، حدود 45 عضو هیات علمی با درجه استادی در این دانشگاه مشغول به فعالیت می‌باشند که نشان از جایگاه والای دانشگاه مازندران دارد. همچنین دانشگاه مازندران در میان دانشگاه‌های جامع کشور؛ در میان 15 دانشگاه برتر کشور قرار دارد. قریب به 400 عضو هیات علمی در بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی استان به امر آموزش و پژوهش دانشجویان اشتغال دارند که در سال‌های اخیر و به‌ویژه در این مدت کوتاه حضور اینجانب، رویکرد چذب نخبگان در این جایگاه در دستور کار قرار گرفته است و با جدیت نیز به آن عمل خواهیم کرد.

       سرپرست بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی استان به تعاملات بین‌المللی دانشگاه مازندران نیز اشاره کرد و گفت: ما با دانشگاه‌های مختلف در کشورهای اروپایی، آسیایی، عربی و حاشیه خزر، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرده و اقدام به تبادل استاد، دانشجو و نگارش مقالات و ... نموده‌ایم و هم‌اکنون قریب به 120 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند و به‌زودی، همین تعداد نیز جذب این دانشگاه خواهند شد.

       دکتر نوذری در پایان سخنان خود، بار دیگر بر تعامل و همکاری همه‌جانبه دانشگاه مازندران با رسانه‌های گروهی تاکید کرد و افزود: ما در همه شرایط، آمادگی کامل جهت ارتباط با رسانه‌های گروهی را داشته و از هرگونه تلاش در راستای انعکاس مطلوب دستاوردها و افتخارات این دانشگاه در جهت رفع مشکلات استان و کشور استقبال می‌کنیم.

       یادآور می شود: در ادامه این نشست، خبرنگاران حاضر در نشست خبری، سئوالات خود را در خصوص مسایل مختلف مبتلابه جامعه و بویژه جامعه دانشگاهی، مطرح کرده و سرپرست دانشگاه مازندران نیز به هریک از سئوالات به طور جداگانه و به صورت مبسوط، پاسخ داد.

       در پایان نیز به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار، از خبرنگاران حاضر در نشست خبری، با اهدای هدایایی، تجلیل به عمل آمد و پس از گرفتن عکس یادگاری، برای ادای احترام به بارگاه مطهر شهدای گمنام دانشگاه مازندران، به پردیس دانشگاه رفته و پس از اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه، بازدیدی هم از پروژه‌های عمرانی اولویت‌دار دانشگاه داشته و از نزدیک و با توضیحات دکتر نوذری سرپرست دانشگاه مازندران، در روند چگونگی فعالیت های عمرانی دانشگاه قرار گرفتند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

وزیر کشور در پیامی از استاندار مازندران به خاطر اجرای مناسب طرح فاصله‌گذاری اجتماعی قدردانی کرد.

تولید بیش از سه میلیون قلم لوازم بهداشتی در سپاه کربلای مازندران

توزیع روزانه 200 هزار ماسک در مناطق محروم توسط بنیاد برکت

دستگیری عاملان ضرب و شتم ماموران یگان حفاظت جنگل‌های مازندران

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار اعلام کرد غربالگری بیش از 49 هزار فریدونکناری برای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه شهرستان سیمرغ در گفتگو با «بسیج»: بیش از 90 درصد مردم سیمرغ توسط بسیج برای کرونا غربالگری شدند

ریاست صعت شهرستان سیمرغ از همه مسئولین امام جمعه محترم فرماندار تقدیر تشکر نمودند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جامعه رسانه، هنرمندان، فرهیختگان و کنشگران فضاى مجازى استان با راه‌اندازی پویش‌های مردمی توانسته‌اند گام‌های مثبتی را برای مبارزه با این ویروس بردارند.

با ایزد سیف‌الله‌پور؛ از زمین خاکی‌های کرمانشاه تا مدیریت در تیم نساجی مازندران/حضور در نساجی یکی از بهترین اتفاقات زندگی‌ام بود

عاشوری: مهاجمان نساجی کنار من بیشتر گل می‌زنند/رسم معرفت نبود مقابل پرسپولیس بازی نکنم

کاهش 48 درصدی صید ماهی‌ در دریای مازندران/ زمان صید ماهی تمدید نمی‌شود

اجرای طرح ملی خدمات بشر دوستانه هلال احمر در نوروز

استاندار مازندران :امنیت خود و خانواده را با خروج از منزل در روز طبیعت به خطر نیندازیم

محدودیت تردد در شهرستان بابلسر از 13الی15 فروردین

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: ایران اسلامی با پشتوانه ملت در مسیر توسعه گام برمی دارد

استاندار مازندران: 12 فروردین روز تجلی شعارهای بنیادی انقلاب اسلامی است

کارآفرینان مازنی از بسته‌های حمایت اقتصادی دولت برخوردار می‌شوند

سپاه و بسیج به‌ خوبی روحیه و مدیریت جهادی را به نمایش گذاشتند

مدیرکل منابع طبیعی مازندران: سیزده بدر امسال همه در خانه می‌مانیم

پیام تسلیت سردار میرفیضی در پی درگذشت رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی مازندران

امام جمعه ساری: مسائل شرعی غسل و نمازمیت برای اموات کرونایی اجرا شود

مدیرعامل توزیع برق مازندران عنوان کرد: فعالیت 116 اکیپ عملیاتی برای پایداری شبکه برق در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: مازندران از پیک اول بیماری کرونا عبور کرد

استقبال مازنی‌ها از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

بیش از یک هزار و 800 خودرو از محورهای ورودی برگشت داده شدند

توقیف واعمال قانون42خودرو صورت پذیرفت

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: جانبازان همچون نگینی بر تارک انقلاب اسلامی ایران میدرخشند.

مدیرکل ارشاد مازندران عنوان کرد تخصیص بیمه بیکارى به پرسنل صنوف فرهنگی هنری +جزئیات

فرمانده انتظامی مازندران از توقیف و اعمال قانون 218 خودرو در اولین روز از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان خبر داد.

پشت گوش انداختن افزایش دستمزد کارگران ظلم تاریخی در حق‌ آنهاست/

فرمانده سپاه کربلا: 222 هزار بسیجی برای مهار کرونا در مازندران فعال هستند

ناظر گمرکات مازندران: درآمد تجارت خارجی مازندران از 398 میلیارد تومان گذشت

نماینده ولی فقیه در مازندران: جانبازان نمادهای ایستادگی و مقاومت ملت ایران هستند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در امور پیشگیری از کرونا: آمار بیماران بستری کرونایی در مازندران روند نزولی گرفته است

پیام تسلیت مسئولان مازندران درپی رحلت آیت الله سید جعفر کریمی

پیام مهندس حامد بیکایی شهردار کیاکلا بمناسبت روز پاسدار

تزریق و رسوخ نوآوری در صنایع کلیدی و مادر کشور توسط دانش بنیان‌ها/فروش 120 هزار میلیاردی در سال 98

آماده‌باش 64مرکز خدمات کشاورزی مازندران برای مقابله با کرونا

پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان به مناسبت فرا رسیدن روز پاسدار و روز جانباز

210 خودرو غیربومی پیش از ورود به سیمرغ به مبداء بازگشت داده شد

رئیس کل دادگستری مازندران عنوان کرد: دستور ویژه قضایی برای نظارت بر طرح فاصله گذاری اجتماعی درمازندران

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: عرصه ایثارگری های پاسداران انقلاب فرامنطقه ای شده است

استاندار مازندران: روز پاسدار و جانباز یادآور حماسه های ایثار در تاریخ ملت ایران است

استاندار مازندران خبر داد: تامین 180 میلیارد تومان برای تکمیل طرح های بیمارستانی در مازندران

معاون اول رئیس جمهوری: اقتصاد گردشگری مازندران متضرر شده است/ پرداخت تسهیلات به بنگاه ها

دعوت نماینده ولی‌فقیه و استاندارمازندران برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

مدیر کل اسبق اوقاف و امور خیریه مازندران دعوت حق را لبیک گفت

استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا: بازار تا 15 فروردین بسته است و با متخلفان برخورد می شود بازار تا 15 فروردین بسته است و با متخلفان برخورد می شود احمد حسین زادگان گفت:بازار تا 15 فروردین بسته است و با متخلفان برخورد می شود. به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که جلسات ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت مستمر برگزار می شود، گفت: منبعد جلسات این ستاد بصورت ویدئوکنفرانس با حضور فرمانداران برگزار می شود. وی با بیان این که از مردم مازندران که به ما کمک کردند تا مانع شیوع این ویروس شویم، قدردانی می کنم، افزود: خوشبختانه هم آمار ورودی و هم آمار خروجی بیمارستان ها به تعادلی رسیده است و این مرهون تلاش و همراهی همه مردم و مجاهدت تمامی فعالان این عرصه است. استاندار با اشاره به این که بجز واحدهای صنفی ضروری؛ از دیگر واحدها انتظار داریم همچنان تا پایان روز 15 فروردین ماه تعطیل باشند و با همراهی آن ها؛ بازار محلی برای شیوع ویروس نباشد، اظهار داشت: ان شاء الله بتوانیم با قرنطینه به این اشکال و ایجاد فاصله اجتماعی بیشتر در قطع زنجیره انتقال توفیق پیدا کنیم. حسین زادگان ادامه داد: دستورات لازم در این راستا صادر شده و مجمع صنفی همراهی خوبی داشته و در جلسه امروز مقرر شد که تا با آندسته معدود از واحدهایی که همراهی نداشته اند و از این دستور تخطی کرده اند، برخورد لازم صورت گیرد. وی گفت: فروشگاه های مجازی و اینترنتی برای تقویت بازار و رفع مشکلات مردم در دستور کار جدی قرار گیرد. استاندار با اشاره به این که مردم، خیرین و گروه های جهادی در تولید ماسک و لباس خوب ورود کرده اند، یادآور شد: بخش خصوصی نیز باید بیش از پیش به کمک های خود در این راستا تداوم ببخشد. حسین زادگان در اشاره به انتصاب بازرسین ویژه خود برای بازرسی از وضعیت شهرستان های مختلف استان، ابراز داشت: هدف اساسی از این کار، بررسی میدانی و گزارش گیری مستمر از فعالیت و اطمینان از اجرای مصوبات ستاد است و هیچ کوتاهی در این مورد از هیچ دستگاه مسئولی نادیده گرفته نمی شود و بازرسی ها تا پایان این بیماری از جامعه ادامه خواهد داشت. استاندار مازندران با اشاره به این که بحمداله با تشکیل پدافند زیستی در روستاها و اقداماتی که از سوی همه دستگاه ها، نهادها و ارگان ها صورت گرفته وضعیت روستاهای استان نسبت به شهرها مطلوبتر است، افزود: برای این که با آغاز فصل کشاورزی؛ روستاهای ما نیز درگیر نشوند مقرر شد نیازمندی های روستاییان از طریق بانک نشا تامین شود. وی ادامه داد: شیوه نامه یی نیز تدوین شده که بزودی به دهیاران و شوراها ابلاغ می شود تا در زمین هایی که فعالیت می کنند همه موازین بهداشتی را رعایت کنند تا روستاها همچنان سلامتشان به مخاطره نیفتد. نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این که از مردم عزیز که صبوری کردند انتظار داریم که خسته نشوند و در ایام پیش رو در پارک ها و پارک های جنگلی حضور پیدا نکنند، اظهار داشت: در این جلسه نیز مصوب شد که اقدامات پیشگیرانه برای عدم تجمع مردم در مکان های مشخص که محل تراکم مردم در روز طبیعت در سال های گذشته بوده است، صورت گیرد و فرمانداران موظفند مساله را مدیریت کنند و کسانی هم که رعایت نکنند برخورد قانونی با آن ها صورت می گیرد. استاندار مازندران گفت: بحمدالله با کار فرهنگی و رسانه ای انجام شده شاهد کاهش حضور بیش از 80 درصدی مسافر در استان هستیم و از 20 درصد حاضر می خواهیم نکات بهداشتی را رعایت کنند و به کسانی که در موج دوم سفر قصد سفر به استان را دارند توصیه می کنیم که مازندران در این شرایط اصلا جای خوبی برای مسافرت نیست و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بزودی این معضل حل خواهد شد. لینک کوتاه بخش خصوصی بیمارستان دولت زمین مشکلات مردم نرم افزار موبایل ایلنا تلگرام خبر از سراسر وب راه اندازی کسب و کار با فقط چند کلیک برای اولین بار در ایران،پیش بینی قیمت بلیط با هوش مصنوعی آیا بلیط هواپیمای لحظه آخری ارزان تر است؟ با سازیتو در صفحه اول گوگل بادست سازهای خود را به آسانی بفروشید.شید. این بار با هوش مصنوعی کمتر هزینه کنید. کاهش قیمت بلیط هواپیما با رزرو به موقع اخبار مرتبط عدم امکانات نباید توجیهی برای تلاش نکردن دانشجویان باشد تامین اجتماعی مهلت ندهد بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد زمین گیر می‌شود کلنگ زنی و افتتاح پروژه های شهرداری تربت حیدریه در دومین روز از هفته دولت افتتاح 55 پروژه البرز در هفته دولت/ پیشنهاد هیأت امنای بیمارستان رحیمیان برای واگذاری/ 6 شرکت با مشکل مواجه‌اند محتوای سند آمایش مبنای فعالیت‌های حوزه‌های اقتصادی قرار گیرد ارسال نظر اسنپ بانک سامان پتروشیمی امیر کبیر بیمه روستائیان و عشایر‎ بارز هتل لاله پربازدیدترین پنهان کاری برخی مقامات از اوضاع کشور به فرسایش توان کادر درمانی منجر شد / در صورت عدم قرنطینه کشور باید شاهد مرگ بسیاری از عزیزان ‌مان باشیم آسمان استان تا آخر هفته نیمه ابری همراه با بارش خفیف باران خواهد بود تردد در همه محورهای اصلی استان مازندران در جریان است/محور کیاسر- سمنان همچنان مسدود است انتقال روستای پست سرا سوادکوه در دستور کار قرار گرفت بارش 24 ساعت گذشته استان خساراتی به همراه نداشت بازرسی 1310 واحد صنفی استان در ایام نوروز بازرسین نظارت بر فعالیت ستاد مقابله با کرونا در شهرستان ها منصوب شدند بازار تا 15 فروردین بسته است و با متخلفان برخورد می شود از سراسر وب با سازیتو در صفحه اول گوگل بادست سازهای خود را به آسانی بفروشید.شید. آیا بلیط هواپیمای لحظه آخری ارزان تر است؟ این بار با هوش مصنوعی کمتر هزینه کنید. با سازیتو در صفحه اول گوگل باشید. ایجاد فروشگاه اینترنتی بدون هزینه! با چمدون بهترین زمان خرید بلیط هواپیما را پیدا کنید

84 درصد از شهروندان سیمرغی در مورد کرونا جواب دریافت کردند

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: لزوم بهره گیری از ظرفیت اجتماعی بقاع متبرکه به نفع مردم