آخرین مطالب

دست نساجی قائمشهر در پوست گردو فرهنگی و هنری

دست نساجی قائمشهر در پوست گردو

  بزرگنمایی:

در حالی کمتر از یک ماه به شروع بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران زمان باقی است که انتصاب محمود فکری سرمربی نساجی قائمشهر از سوی هیات مدیره استقلال تهران به عنوان سرمربی تیمشان ، دست باشگاه نساجی را در آستانه لیگ برتر در پوست گردو قرار داده است.

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال:اگر چه انتصاب محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال تهران به طور رسمی از سوی باشگاه آبی پوشان و هیات مدیره این باشگاه مورد تایید قرار گرفته است ، ولی تاکنون مسئولان باشگاه نساجی قائمشهر همانند گذشته یا تلفن همراه خود را از دسترس خارج  و یا پاسخگویی در این مورد را منوط به بررسی موضوع در نشست هیات مدیره باشگاه کرده اند.
کوچ فکری به استقلال را نباید تصمیمی غیرمنتظره قلمداد کرد برای این که پیش از این باشگاه نساجی برای نشستن سرمربی محبوبش بر روی نیمکت استقلال تهران طی چهار دیدار آبی پوشان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ، سیگنال اولیه را روشن کرده بود. از سوی دیگر سابقه عضویت تعدادی از اعضای هیات مدیره فعلی باشگاه نساجی در هیات مدیره استقلال تهران و قرابتی که بین این افراد و آبی پوشان وجود دارد ، پیوستن فکری به استقلال را در صورت درخواست از سوی آن تیم قابل پیش بینی کرده بود.

اکنون با این که باشگاه نساجی رفتن  فکری را تایید یا تکذیب نکرده است ، هواداران نساجی کار فکری را در تیم محبوبشان تمام شده می دانند و از این بابت متاثرند و از کادر تصمیم گیری و تصمیم سازی باشگاه انتقاد دارند.

رفتن فکری به استقلال دومین شوکی است که طی یک ماه گذشته به تیم نساجی و هواداران متعصب و در عین حال محجوب آن وارد می شود. نخستین شوک به خاطر کوچ بازیکنان تاثیرگذار و با سابقه از نساجی و پیوستن به تیم های دیگر لیگ برتری رقم خورده بود.

در حال حاضر هواداران نساجی وضعیت کنونی تیمشان را " غیرقابل تحمل " و یا " در حال سقوط " ارزیابی می کنند و بر این اعتقادند که هیات مدیره به جای پاسخگویی به نگرانی های هواداران ، سکوت پیشه کرده است.

یکی از هواداران تیم پس از اعلام غیررسمی پیوستن فکری به استقلال تهران در یادداشتی که برای کانال اطلاع رسانی باشگاه نساجی ارسال کرد ، از سکوت اعضای اصلی هیات مدیره انتقاد کرد و نوشت : این روزها به دلیل مصاحبه هایی که از آقای نظری جویباری که بتازگی با نظر مالک محترم باشگاه به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره منصوب شده در رسانه های مختلف پخش شده و همه تیرها به سمت ایشان در حال شلیک است. این که مصاحبه ها و نظرات ایشان کاملا برخلاف اخلاق و رفتار حرفه ای بوده ، شکی نیست اما باید پرسید مگر حدود اختیارات نظری جویباری چقدر است ؟

این هوادار نساجی تاکید کرد : انتظار هواداران از شخصی که عنوان عضو هیات مدیریه باشگاه را یدک می کشد این است که تمام و کمال در راستای حفظ و ارتقاء منافع آن مجموع رفتار نماید . محمود فکری از نساجی جدا شد و بسیار هدفمند همه تقصیرها به گردن آقای نظری جویباری انداخته شد گر چه بخوبی می دانیم که تصمیم گیرنده اصلی در باشگاه شخص مدیرعامل محترم مجموعه بوده و در نهایت تصمیم با رای اکثریت اعضای هیات مدیره و مالک اجرایی می گردد. در این بین هواداران می بایست هوشیار باشند تا همه این بی کفایتی ها و ضعف مدیریت را به حساب شخصی ننویسند که شاید سهم زیادی در انتقال سرمربی به استقلال نداشته باشد.

یک هوادار دیگر تیم هم با انتشار مطلبی با عنوان " در حال سقوط " وعده های داده شده به هواداران پس از جدایی تعداد زیادی از بازیکنان اصلی تیم و پیوستنشان به تیم های دیگر را مرور کرده و خواستار پاسخگویی مالک و اعضای هیات مدیره باشگاه نساجی در باره این وعده ها شد.

بابک شیرآقای با یادآوری وعده مدیرعامل باشگاه نساجی در باره " بستن تیم برای گرفته سهمیه آسیا " در پایان لیگ نوزدهم و یا وعده اش برای " بستن تیمی خوب " پس از جدایی 93 درصد از بازیکنان اثرگذار از تیم ، نوشت : سلاح های کشنده زیادی برای نابود کردن رقبا و دشمنان وجود دارد. مدیرعامل بزرگ ، قوی و توانمند ما ، قوی ترین سلاح یعنی بی محلی را انتخاب کرده است و تمام بدخواهان نساجی با این سلاح کشته و نابود شدند ، اما تلفات جانبی این کشتار دهها هزار هوادار نساجی هستند.

وی افزود : وقتی از مشکلات مالی هیجان زده بودیم ، نام مالک را روی سکو فریاد زدیم و خواستیم شوالیه سوار بر اسب سفید ما شود و ما را نجات دهد . آمد ، با هواپیما آمد اما خیلی زود از اسبش پیاده شد و ما را با دردهایمان تنها گذاشت .

هوادران نساجی طی ساعات گذشته کامنت های تلخ زیادی در ذیل خبرها ، گزارش ها ، در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گذاشته اند تا ناراحتی خود را از وضعیت کنونی تیم نشان دهند ، وضعیت بغرنجی که به نظر می رسد در ژن تیم نساجی وجود دارد و از لیگ دسته دوم فوتبال همراهش بوده و دست برقضا مهم ترین برهه زمانی بروزش نیز فرصت زمانی یک ماهه باقی مانده تا آغاز بازی های لیگ جدید بوده است. 

بر اساس اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران بیستمین دوره رقابت های  لیگ برتر فوتبال  باشگاه های ایران دهم آبان ماه سال جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع می شود و پیش بینی می شود بزودی قرعه کشی این رقابت ها نیز از سوی سازمان لیگ انجام شود ، ولی سرنوشت نساجی در این مدت 25 روزه باقی مانده چه خواهد شد ، فقط خدا می داند.

پیامد رفتن فکری از نساجی تنها به نگرانی و ناراحتی هواداران ختم نمی شود. اکنون با رفتن این سرمربی مازندرانی که گفته می شد تا پایان فصل جاری  با نساجی قرارداد رسمی امضاء کرد ، وضعیت کلی تیم نساجی نیز به هم ریخت و در حال حاضر بازیکنانی که از سوی این سرمربی برای فصل آینده جذب شدند در بلاتکلیفی محض به سر می برند ، چرا که پیش بینی می شود چنانچه این رفتن قطعی شود ، سرمربی جدید حداقل بخشی از این بازیکنان را برای برنامه فنی خود مناسب نداند و یا  در صورت اصرار باشگاه برای ماندن بازیکنان فعلی به دلیل بار مالی ناشی از رسمی شدن قراردادشان ، این باشگاه مجبور شود تعداد دیگری از بازیکنان را حداقل برابر سهمیه رسمی طبق خواست سرمربی جدید جذب کند.
اگر چه این احتمال وجود دارد که باشگاه نساجی برای جلوگیری از تحمیل هزینه مازاد ، انعقاد قرارداد با سرمربی جدید را به ماندن تمامی بازیکنان جذب شده توسط فکری مشروط کند ، در این صورت نیز با کسب هر نتیجه ای سرمربی می تواند عواقب آن را به دلیل این که بازیکنان در زمان خودش جذب نشدند، نپذیرد. این وضعیت البته مشکل نساجی را که در فصل گذشته با نتیجه خوبش در لیگ برتر انتظارات هواداران را بالا برد دو چندان خواهد کرد.

رحیم دست نشان که به دلیل نقش مثبتش در باشگاه نساجی چه در نقش بازیکن و چه در کسوت سرمربی حالا عنوان پدر این تیم را با خود به همراه دارد ، در گفت و گو با خبرنگار ما پیوستن سرمربی نساجی قائمشهر به استقلال تهران را نشانگر نبود مدیریت منسجم و به نوعی نشات گرفته از سردرگمی در هیات مدیره  این باشگاه می داند.
وی گفت : اگرچه پیگیری ها نشان می دهد که هیات مدیره باشگاه هنوز رضایت نامه ای برای رفتن محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال تهران به او نداده است ، ولی به نظر می رسد این کار بیش از آن که ناشی از ناخرسندی یا مخالفتشان باشد ، به نوعی خریدن زمان برای کاهش اثرگذاری تصمیم رفتن فکری به استقلال بر وضعیت نساجی و کم کردن التهاب باشد.

دست نشان افزود : قطعا آقای فکری رضایت ضمنی هیات مدیره نساجی را برای مذاکره با استقلال داشت چون با نساجی تا پایان فصل آینده رقابت های فوتبال لیگ برتر قرار دارد و وقتی سرمربی با باشگاهی قرارداد دارد نه از لحاظ قانونی می تواند چنین کاری انجام دهد و نه این کار در چارچوب های حرفه ای و اخلاقی می گنجد.

وی گفت : رفتن فکری به نساجی به نظرم کار غیرحرفه ای و غیراخلاقی در شرایطی است که تمامی بازیکنان فعلی تیم با نظر خودش و یا کادر فنی زیر مجموعه اش جذب شده اند و احتمال می رود که سرمربی جدید هیچ یک از این بازیکنان را قبول نداشته باشد و یا بخواهد بازیکنان دیگری را هم جذب کند که در این صورت هزینه باشگاه افزایش خواهد یافت.
دست نشان افزود : در شرایط فعلی ولو با ماندن تحمیلی محمود فکری در نساجی ، باشگاه باید به دنبال سرمربی دیگری باشد تا بتواند تیم را از وضعیت کنونی نجات دهد ، چرا که کادر فنی فعلی با مذاکره ای که با استقلال تهران داشته، دلش با باشگاه نیست و باید هر چه سریع تر تیم از بلاتکلیفی نجات پیدا کند.
رییس کانون هواداران نساجی قائمشهر هم به خبرنگار ما گفت : نتیجه خوبی که باشگاه نساجی با آمدن محمود فکری در نیم فصل دوم رقابت های لیگ نوزدهم گرفت ، انتظار هواداران را از این تیم افزایش داد و آنها از تمدید قرارداد کادر فنی فعلی با باشگاه خوشحال بودند ولی اکنون با شایعه یا خبر رفتن آنها بار دیگر دلخور شده اند و این کار را غیر حرفه ای می دانند.
رضا نادری افزود : به نظر می رسد باید مدیران باشگاه نساجی هر چه سریع تر نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند و در صورت صحت نیز نسبت به تعیین سرمربی جدید اقدام کنند، چرا که زمان زیادی تا شروع لیگ برتر وجود ندارد.

قائم مقام باشگاه نساجی قائمشهر هم در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ما بدون تایید یا تکذیب پیوستن سرمربی تیمشان به استقلال تهران گفت : امروز محمود خان فکری به عنوان سرمربی نساجی در سر تمرین تیم حضور داشت.

ایزد سیف الله پور افزود : در حال حاضر در نشست هیات مدیره در ارتباط با این موضوع هستیم و پس از نشست هیات مدیره تصمیم گیری به اطلاع مردم استان خواهد رسید.
نساجی قائمشهر تنها نماینده استان های شمالی کشور در رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران است که در سال 97 پس از حدود 25 سال دوری از بالاترین سطح فوتبالی ایران، به لیگ برتر صعود کرد.
مالک باشگاه نساجی رضا حدادیان مالک شرکت هواپیمایی وارش است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

نخستین کنگره ملی شهدای دانش‌آموز دختر برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: پیشرفت های جمهوری اسلامی در سایه «ما می توانیم» محقق شده است

مدیرکل اجتماعی استانداری مازندران مطرح کرد وجود 34 منطقه کم برخوردار و آسیب دیده در مازندران

بی‌توجهی به منطق مقاومت و ایستادگی موجب مشکلات اقتصادی شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران: ایستادگی مردان و زنان مقابل منافقان در حماسه 6 بهمن آمل مثال‌زدنی بود

پرواز مستقیم ساری اکتائو قزاقستان در آینده نزدیک برقرار می‌شود

محکوم به قصاص در شهرستان‌های سیمرغ، از دار مجازات رهایی یافتند.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، ساماندهی گلزار شهدا را اولویت اصلی این نهاد ذکر کرد و گفت که تاکنون 80 درصد از گلزار شهدای کشور ساماندهی…

برنامه‌های فرهنگی با پیوست سلامت دهه‌فجر در مازندران اجرا می‌شود

معاون استاندار مازندران: کم‌کاری مسئولان در مقابله با آلودگی زیست محیطی پذیرفتنی نیست

نماینده ولی فقیه در مازندران: ششم بهمن سالروز حماسه و فداکاری مردم شجاع آمل است

نماینده ولی فقیه در مازندران: طرح تنفس جنگل نباید منجر به قطع تولید شود

استاندار مازندران تاکید کرد ضرورت تقویت تجهیزات حمل ونقل دریایی در مازندران

نماینده ولی فقیه در مازندران: فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه تقویت کنیم

دوران مدیریت قرضی در مازندران

آیت الله لائینی با اظهار اینکه سالروز وفات ام البنین به عنوان روز مادران شهید نامگذاری شده است، گفت: در جامعه اسلامی، ام البنین های فراوانی دارد.

آیت الله لائینی با تاکید بر اینکه شهید نواب روحیه استکبار ستیزی را نهادینه کرد

با کمک یکی از خیران مازندرانی؛ شرایط تحصیل فضای مجازی دانش آموزان نیازمند فراهم شد/ جشن نیکوکاری فرصتی برای نشاندن لبخند بر چهره نیازمندان

دکتر نوروزی در ساری گفت: با توجه به در پیش بودن المپیک 2021 مبارزه با دوپینگ تشدید می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: طوفان و باد شدید به سقف و شیروانی بیش از 30 واحد مسکونی در بهنمیر، بابلسر، جویبار، ساری و میاندورود خسارت وارد کرد.

آغاز برگزاری کلاس های استعداد سنجی و مشاوره طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در بابلسر

فرمانده انتظامی مازندران از کشف زمین خواری به ارزش یک هزار میلیارد ریال در چالوس خبر داد.

رنگ باختن محرومیت با دستانی که کمک‌های مومنانه را هدیه می‌دهند

قطعی تلفن ثابت و اینترنت برخی از روستائیان مازندران را کلافه کرد

حجت الاسلام عالیشاه گفت:با همکاری و تعامل همه دستگاه ها می توانیم اقدامات مطلوبی برای نیازمندان ارائه دهیم.

رئئیس کل دادگستری مازندران: سند تحول قضایی پیشرو ومحرک است

دادستان مرکز استان : در مسیر حفظ حقوق مردم و بیت المال با هیچ کس تعارف نداریم

زبان به‌عنوان ابزاری برای درک و تفکر شناخته می‌شود

معاون استانداری مازندران: 30 درصد تولیدات سلولزی کشور در مازندران تولید می شود

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ با تاکید بر محوریت شورای آموزش و پرورش در نهاد تعلیم و تربیت

افزایش 20 درصدی تولید گل نرگس در مازندران/ اشتغالزایی برای بیش از 5 هزار نفر

استاندار مازندران : ارایه خدمات در میز خدمت دستگاه ها به مردم اطلاع رسانی شود / بکارگیری افراد کارآمد در میز خدمت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران: 238 خانه هلال روستایی در مازندران فعال شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ: 166 هکتار از زمین‌های این شهرستان برای اجرای طرح زراعت چوب شناسایی شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران: دفاع از ولایت مهم‌ترین ویژگی تمدن ساز حضرت زهرا (س) است

کارخانه تصفیه روغن خوراکی در بهشهر احداث می‌شود

معاون توسعه گمرک ایران: دفتر مستقل گمرک در پایانه صادرات برنج راه اندازی می شود

نماینده ولی فقیه در مازندران: حضرت فاطمه (س) اسوه زندگی و الگوی ولایتمداری است

بازگشت آقامعلم به شهر خسته؛ مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دفاع جانانه حضرت زهرا(س) از امام زمان خویش، گفت: هدف قیام حضرت زهرا (س) حفظ ولایت و ایستادگی در برابر ظالم بود.

115 هزار خانوار مازندرانی عضو صندوق بیمه روستائیان و عشایر هستند

نوسانات اقتصادی آمار زندانیان مهریه در مازندران را افزایش داد

قابلیت تئاتر های خیابانی بیشتر از تئاتر های صحنه ای است

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ از دستگیری 2 قاچاقچی دستگاه بیت کوین خبر داد.

شوراهای اسلامی روستا و دهیاران مازندران به کمک نهضت سوادآموزی می‌آیند

فرمانده سپاه کربلا: 4 هزار پایگاه مقاومت بسیج در مازندران پایگاه سلامت می‌شوند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران: برنامه بهره وری برای رشد تولید در مازندران تهیه می شود

دژپسند: بانک‌ها حق دریافت سود بالاتر از ضوابط بانک مرکزی را ندارند

استاندار مازندران: کارکرد میز خدمت دستگاه‌ها به اطلاع مردم برسد

روحانیون پرنفوذی که در دهه 90 فوت کردند؛ جای خالی 7 روحانیِ سیاستمدار، اعتدالی، رفیق رهبری و یار امام