آخرین مطالب

ضرورت کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه ایثارگری سیاست و جامعه

ضرورت کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه ایثارگری

  بزرگنمایی:
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: با تعامل دستگاه‌های اجرایی و همچنین اعطای وام‌های اشتغال می‌توان کاری کرد که نرخ بیکاری در بین جامعه ایثارگران با دیگر افراد جامعه برابر باشد.


به گزارش پایگاه خبری فجر شمال،آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در دیدار با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مدیران، معاونین استانی و شهرستانی، اظهار کرد: روز 22 اسفند ماه روز شهدا و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار را گرامی می‌داریم و پیشاپیش سال نو و ماه مبارک رمضان بهار طبیعت و قرآن را تبریک عرض می‌کنیم.
وی افزود: خدمت بسیجی‌وار به جامعه ایثارگر جای خرسندی دارد، اما اینکه هنوز خدمات ارائه شده با آنچه که در شان این جامعه است فاصله زیادی دارد به‌خصوص اینکه مشکل اشتغال در جامعه ایثارگری دوبرابر است مایه نگرانی است و نباید اینطور باشد.
آیت الله محمدی لائینی خواستار برنامه‌ریزی برای کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه ایثارگری در سال 1402 شد و تاکید کرد: با تعامل دستگاه‌های اجرایی و همچنین اعطای وام‌های اشتغال می‌توان کاری کرد که نرخ بیکاری در بین جامعه ایثارگران با دیگر افراد جامعه برابر باشد.
نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی دیگر باید به بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان یک دستگاه بالادستی نگاه کنند، اضافه کرد: وظیفه همه خدمت‌رسانی به خانواده‌هایی است که برای مملکت خون داده و مصیبت دیدند، چرا که امنیت و پیشرفت را از آن‌ها داریم.
این مسئول ادامه داد: در حوزه مسائل فرهنگی بیش از آنکه به جسم جامعه جانبازان برسیم مسئول هستیم که به ذهن و دلشان برسیم، حفظ باورها و اعتقادات و سبک زندگی درست خیلی مهم‌تر از رسیدگی به جسم و معیشتشان است، پس معاونت فرهنگی مهم است.
وی عنوان کرد: توجه ما بیشتر به فرهنگ دینی و اخلاقی ذیل ارزش‌های اسلامی است، نگاه اعتقادی جانبازان و ایثارگران به این نظام باید حفظ و سبک زندگی اسلامی شان باید تقویت شود تا دستخوش فرهنگ برهنگی نشوند.
آیت الله محمدی لائینی خطاب به جمع حاضر، تصریح کرد: فکر نکنید وظیفه شما پس از ایجاد اشتغال برای فرزندان ایثارگر تمام شده بلکه پایش رفتاری و شغلی پس از آن از وظایف دیگر شماست، اینها نباید هنجارشکن‌تر از بقیه افراد جامعه باشند و این موضوع وجهه جامعه ایثارگری را زیرسوال می‌برد.
نماینده ولی فقیه در مازندران یادآور شد: متاسفانه برخی از دستگاه‌ها بهای لازم و رفتار در شان جامعه ایثارگری را با شاغلین این حوزه ندارند، پس رفتار خود این افراد و رفتار جامعه ایثارگری با اینها باید مناسب باشد.
این مسئول تاکید کرد: انتظار ما از مجموعه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران متفاوت است، اگر خود این کارکنان در موارد فرهنگی پشتیبانی نشوند تاثیرهای بدی دارد، هر روز حداقل دو صفحه قرآن بخوانند و استغفار کنند، در خانواده‌های خودشان به مسئله حجاب و عفاف توجه کنند.
نماینده ولی فقیه در مازندران از سعید کهن سال مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بدلیل پیگیری مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران قدردانی کرد. 
سعید کهن سال دراین دیدار با اشاره به تاریخچه ای از تشکیل بنیاد شهید امور ایثارگران مازندران و روز شهدا، اظهار کرد: تکریم از مقام شامخ شهدا که بیانگر رشادت‌های شهدا بود وظیفه ای است که در هفته جانباز تا شهید بر خود لازم میدانیم.
وی افزود: ما در بحث فرهنگ ایثار و شهادت بر این باوریم که رفتار شهدا باید در رفتار مسئولان و فرزندان این آب و خاک نهادینه شود، در این راستا در دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مازندران تمام تلاشمان را کردیم.
کهن سال با اشاره به معطل ماندن قانون ماده 74 ایثارگری، تاکید کرد: تلاشمان به احیای این قانون بوده است تا براساس نگاه جمع‌سپاری در حوزه های مختلف هنرهای تجسمی، دیجیتالی، نمایشی و غیره در تولید برنامه‌های محتوایی ورود پیدا کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه مسئولان از دیدار با خانواده‌های شهدا دریغ نکردند، گفت: دغدغه مهم ما آموزش همه کارمندان باهدف توجه ویژه به جامعه ایثارگری و اجرای قوانین معطل مانده در این حوزه در دستگاه‌های اجرایی است.
این مسئول اعلام کرد: بنیاد شهید 134 دیدار با خانواده‌های شهید در هر شهرستان داشت، در این ملاقات‌ها پای دردودل‌ها نشستیم، متوجه شدیم که 70درصد از قوانین قابلیت اجرایی دارد اما متوقف شد.
وی خاطرنشان کرد: ساختار بنیاد باهدف حل مسئله و حضور مشاوران در دستگاه های اجرایی به رفع بیشتر مطالبات جامعه ایثارگری پرداخت، در کنارش تشکل های ایثارگری و سمن‌های مدنی نیز همکاری خوبی دارند.
کهن سال اعلام کرد: بحث مسکن و اشتغال و درمان از جمله مهمترین مشکلات ماست، در بحث اشتغال ضریب بیکاری جامعه ایثارگری نسبت به دیگران علیرغم وجود قوانین دوبرابر است،امسال 300 نفر از جانبازان و 274 فرزندان ایثارگر جذب دستگاه‌های اجرایی شدند که به واسطه ترویج نگاه مطالبه‌گری در دستگاه‌های اجرایی صورت گرفت.
این مسئول با بیان اینکه پرداختی ها در بحث اشتغال از سال گذشته تاکنون از 425 وام خوداشتغالی به هزار و 395 مورد رسید، اذعان داشت: در حوزه مسکن 2 هزار و 455 جانباز و خانواده شهید فاقد مسکن، هزار و 500 نفر برای مسکن معرفی شدند.
وی اضافه کرد: طبق بند ب ماده 44 بیمه باید رایگان باشد اما نیست، در حال حاضر 78 هزار نفر در حوزه تکمیلی، 46 هزار نفر بیمه پایه و درمان و 4هزار و 600 نفر بیماری صعب العلاج داریم، امسال 50درصد افزایش داشتیم، البته میانگین چهار ماه بدهی به بانک دی داریم تلاش داریم تا عید به دو ماه برسانیم.
کهن سال تاکید کرد: پایش سلامت بدون 117 هزار جامعه ایثارگری در منازلشان ویزیت داریم حق پرستاری به همه همسران جانبازان 70درصد به بالا خودمان مراجعه میکنیم.امسال 7درصد ساماندهی در کل گلزارهای شهدا انجام شد 24درصد باقی ماند.

انتهای پیام/

مجید اسدی خبرنگار فجر شمال /


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

جانبازان عزیز با اقتدا به ابالفضل العباس (ع) علمدار کربلا، در راه دین از جان مایه گذاشتند و آسایش و آرامش امروز ایران اسلامی در سایه خون شهدا و ایثار جانبازان محقق شده است

تشکیل زنجیره انسانی سیمرغی ها جهت حمایت از عملیات وعده صادق امروز در سواحل مازندران

تجمع مردمی برای حمایت و قدردانی از سپاه در سواحل مازندان

پیام تقدیر مشترک فرماندار، امام‌جمعه، فرمانده سپاه ناحیه سیمرغ از شرکت‌کنندگان در زنجیره‌ی مردمی حمایت از عملیات وعده صادق و طرح‌نور،

مسئول نمایندگی حفاظت محیط زیست با حجت الاسلام مهدی خانلری امام جمعه شهرستان سیمرغ دیدار داشتند

ضمن تبریک روز ارتش، بیان داشت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران برای مسئولان یک افتخار و فرصتی مغتنم و موجب تجدید روحیه برای خدمت به ملت است.

عطر شمیم رضوی چهارشنبه‌های‌امام‌رضایی در دفتر امام جمعه شهرستان بابلسر:

به فرموده مقام معظم رهبری اگر سیاست‌های ابلاغ شده اصل 44 پیاده شود مردمی شدن اقتصاد اتفاق می‌افتد

اجرای طرح نور مطالبه ی عمومی است

برگزاری گفتمان سازی برای ایجاد بستر مردمی شدن هنر انقلاب در سطح استان مازندران

نقشه مهندسی فرهنگی استان، با نگاه به اسناد بالادستی، قوانین مربوطه و فرهنگ بومی محلی در حال تدوین است

نشست هم‌اندیشی دبیران مناطق ده‌گانه و مدیران روابط عمومی منطقه دو کشور در دانشگاه مازندران برگزار شد

نشست معاونان فرهنگی دانشگاه‌های مازندران برگزار شد

اهدای کتاب، اهدای دانایی

پویش حمایت از عملیات غرورآفرین وعده صادق علیه رژیم صهیونیستی در سواحل دریای مازندران

انتصاب مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران

آئین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان مازندران

تاکید رئیس کل دادگستری مازندران برلزوم حفظ کرامت انسانی در برخورد با مراجعان

تجمع مردم شهرستان سیمرغ در پی حمله ایران به خاک اسرائیل تجمع خودجوش مردم سیمرغ

فعالیت بیش از هزار و 200 کانون فرهنگی هنری مساجد در مازندران

تجلیل مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران از خانواده شهید محسن حسین نیا

پیام تقدیر فرماندهی انتظامی شهرستان سیمرغ از دلیرمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

جشن شکرانه بزرگترین عملیات غرور آفرین پهپادی و موشکی در بابلسر

آغاز برداشت توت فرنگی در شهرستان بابلسر

سالم سازی جامعه از آلودگی های اخلاقی نیازمند حضور مقتدرانه دستگاه قضاست

بیانیه اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در پی پاسخ کوبنده و مقتدر ایران اسلامی به اسراییل خبیث

پیام رییس دانشگاه مازندران در حمایت از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران در حمله پهپادی و موشکی به اسراییل

انعقادتفاهم‌نامه‌ی ادارات کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

نیروی انتظامی در راستای مقابله با ناهنجاری ها شهدای زیادی را تقدیم کرده است

دیدار امام جمعه و فرماندار سیمرغ از مادر شهید گرانقدر یوسف حاجیان

‎خروجی تمام برنامه های مدیران باید به نفع مردم تمام شود

نخستین سالگرد شهید آیت الله عباسعلی سلیمانی در مازندران برگزار می شود

️نشست هم اندیشی مدیر کل شیلات مازندران درخصوص پایان فصل صید ماهیان استخوانی

نقش انکار ناپذیر اصحاب خبر و رسانه در پویایی نمایشگاه قرآن

انتصاب رئیس کل جدید دادگستری استان مازندران

برگزاری دوره آموزشی تئاتر در دانشگاه مازندران

نماز باشکوه عید سعید فطر در مصلّی جمعه شهرستان سیمرغ

پیام فرماندهی انتظامی شهرستان سیمرغ به مناسبت عید سعید فطر

نیروی انسانی، شاخص مهم ارزیابی در دستگاه اجرایی است

پرداخت تسهیلات اشتغال به 151 مددجوی تحت حمایت در سیمرغ

تبریک فرماندار شهرستان سیمرغ به مناسبت انتصاب معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران

مصرف کننده کیست؟ حقوق مصرف کننده چیست؟ کانون حمایت از حقوق مصرف کننده چه وظایفی دارد؟

رونمایی از کوچکترین قرآن چاپی موجود جهان با قدمت 150 سال

صدور پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی

نخستین شورای اداری شهرستان سیمرغ برگزار شد

پیام مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران درپی شهادت «محسن حسین نیا»

تاکید نماینده ولی فقیه در مازندران بر لزوم معرفی تازه‌های نشر حوزه قرآن و عترت

امنیت کشور را مرهون ایثار فرزندان برومند ایران اسلامی هستیم

گزارش تصویری رویداد کتابت وحی در تنکابن

طرح کمک به تکثیر طبیعی آبزیان دریایی و اشتغال باید سرلوحه کار قرار گیرد