آخرین مطالب

فناوری

ارتقای دانشگاه مازندران در جمع برترین دانشگاه‌‎های جهان بر اساس نظام رتبه‌بندی جهانی تایمز

گروه اندیشه: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران ​از ارتقای دانشگاه مازندران در جمع برترین دانشگاه‌‎های جهان بر اساس نظام رتبه‌بندی جهانی تایمز در سال ۲۰۲۲ خبر داد.

وبینار آموزشی «ضرورت های فضای سایبری» جهت خبرنگاران بسیج رسانه شهرستان بابلسر برگزار شد

گروه اندیشه: از سوی بسیج رسانه شهرستان بابلسر با همکاری مرکز تخصصی «آپا» دانشگاه مازندران ​وبینار آموزشی «ضرورت های فضای سایبری» ویژه خبرنگاران بسیج رسانه شهرستان بابلسر برگزار شد.

استانداری مازندران پیشرفت و توسعه کشور را در گرو استفاده از خلاقیت جوانان دانست و تاکید کرد : نگاه بنگاهی به این نیروی انسانی عظیم کشور به مهم‌ترین مانع بروز خلاقیت آنان تبدیل شده است. مجید اسدی خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی :احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران در ساری افزود : برای حرکت در مسیر جهش تولید بهترین گزینه استفاده از جوانان است که در نخستین قدم باید آنان را از موانع بنگاه داری خارج کرد. وی با اظهار این که نسل جوان امروز خلاق و آشنا با فناوری ارتباطات است ، گفت : متاسفانه گرفتار کردن این ظرفیت عظیم در مسائلی همچنون سفته بازی ، موانع ضمانتی و بهانه هایی همچون سوابق کاری و دیگر موارد باعث شده تا نتوانیم بدرستی از آنان استفاده کنیم. استاندار مازندران استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعت را ضرورت رسیدن به توسعه و جهش تولید دانست و تاکید کرد : امروز در دنیایی متفاوت زندگی می کنیم و همه مدیران به عنوان مسئولان تسهیلگری در رسیدن به توسعه باید این واقعیت را بپذیرند که فناوری ارتباطات و خلاقیت حوانان دو رکن اساسی توسعه در حوزه های مختلف است و باید آنها را به کار گیرند. وی به ظرفیت های عظیم اقتصادی مازندران اشاره کرد و گفت : بخش قابل توجهی از ظرفیت های اقتصادی استان در سطح ملی و منطقه ای می توانند تعیین کننده باشند. حسین زادگان شرط به کارگیری ظرفیت استان را نیز در خلاقیت نسل جوان و استفاده از فناوری ارتباطات عنوان کرد و افزود : بخش قابل توجهی از فعالیت جوانان در حوزه ارتباطات در حال هدر رفت است که می بایست از آن در بخش های اقتصادی و راهنمایی جوانان با استفاده از ابزار توجیه مالی به کارگیری کرد. استاندار مازندران گردشگری و کشاورزی را دو رکن اساسی اقتصاد مازندران دانست و گفت : می توان با استفاده از فناوری ارتباطات آن را متحول کرد و مشتریان جهانی در بازارهای بین المللی برای آن یافت. حسین زادگان همچنین به ظرفیت علمی و دانشگاهی استان اشاره کرد و گفت: مازندران دارای مجموعه های دانشگاهی قوی و حتی بنام در سطح منطقه و بین المللی است که نیروی متخصص و همچنین دانش آموختگان خلاقی دارد. وی افزود : بزرگ ترین ایراد ما این است که هیچگاه نتوانستیم بین دانشگاه و حوزه های اقتصادی استان و همچنین شرکت ها ارتباط موثر برقرار کنیم تا از ظرفیت نیروی انسانی دانشگاهی برای تولید و توسعه بهره مند شویم. استاندار مازندران رابطه بین شرکت های فناورانه و تولیدی را نیز سرد توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت هایی در استان داریم که نه تنها در سطح استانی و ملی بلکه در سطح بین المللی در حال فعالیت هستند که هیچ ارتباطی بین این شرکت ها نیز ایجاد نکردیم. نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران صبح امروز با حضور رییس پارک فناوری اطلاعات کشور در ساری به زمین زده شد.

تغییرالگوواره‌های سنتی حاکم بر دانشگاه‌ها از سوی ​وزارت علوم ، فناوری و تحقیات

گروه اندیشه: رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران از تغییرالگوواره‌های سنتی حاکم بر دانشگاه‌ها از سوی ​وزارت علوم ، فناوری و تحقیات خبر داد.

گام اول مفاد تفاهم‌نامه همکاری‌های بین سازمانی میان دانشگاه مازندران و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اجرایی‌شد

​گروه اندیشه: رییس دفتر ریاست دانشگاه مازندران از گام اول اجرایی‌شدن مفاد تفاهم‌نامه همکاری‌های بین سازمانی میان دانشگاه مازندران و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران خبر داد.

نشست هم‌اندیشی مدیران ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه‌های مازندران برگزار شد

گروه اندیشه: در راستای اجرای طرح تحول ارتباط دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی استان با صنعت و جامعه، نشست ​هم‌اندیشی مدیران ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه‌های استان به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

دو میلیارد و نهصد میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط تخصیص داده شد

گروه اندیشه: معاون مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه مازندران از دومین نشست کارگروه ارزیابی تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه مازندران خبر داد و گفت: دو میلیارد و نهصد میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط تخصیص داده شد.

تیم طراحی فضای آموزشی با راهنمایی استاد معماری دانشگاه مازندران رتبه برتر این دوره را به خود اختصاص داد

گروه اندیشه: عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران و استاد راهنمای تیم طراحی فضای آموزشی شرکت کننده در سی‌و‌ششمین دوره انجمن معماری جهانی گفت: طراحی فضای آموزشی روستایی برای سیستان و بلوچستان برنده جایزه سی‌و‌ششمین دوره انجمن معماری جهانی شد.

رشد و تکامل علوم دیگر بدون توجه به علوم پایه امکان پذیر نیست

گروه اندیشه: عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه مازندران در یاداشت علمی _تحلیلی خود گفت: علوم پایه، مادر علوم دیگر است و رشد و تکامل علوم دیگر بدون توجه به علوم پایه امکان پذیر نیست.

نخستین رویدادشتاب «استارت‌آپ» مجازی در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل برگزار می شود

گروه اندیشه: رییس جهاد دانشگاهی مازندران از برگزاری نخستین رویدادشتاب «استارت‌آپ» مجازی ۱۵دی‌ماه ۹۹ در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل، خبر داد.

دانشگاه مازندران در لیست یک‌درصد دانشگاه ها و موسسات پژوهشی دنیا قرار دارد

گروه اندیشه: رییس دانشگاه مازندران در آیین تجلیل ار پژوهش‌گران و فناوران برتر استان مازندران ۲۴ آذر ماه ۹۹ که به صورت مجازی برگزار شد. گفت: دانشگاه مازندران که به عنوان دانشگاه معین، جامع و مادر استان در لیست یک‌درصد دانشگاه ها و موسسات پژوهشی دنیا قرار دارد.

آخرین مطالب

پس از مراسم تدفین و خاکسپاری انجام شد؛ قدردانی از حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری علامه «حسن‌زاده‌آملی»

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران تاکید کرد: لزوم استفاده از ظرفیت پایگاه‌های بسیج در ترویج برنامه‌های کتابخوانی و فرهنگی

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران مطرح کرد: رسانه ها مردم را از ابعاد مختلف زندگی علامه «حسن زاده آملی» آگاه کنند

شهرستان سیمرغ در واکسیناسیون کرونا رتبه اول مازندران را کسب کرد

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری در پیامی رحلت علامه حسن زاده آملی را تسلیت گفت.

استاندار برای مازندران یک هفته عزای عمومی اعلام کرد

وداع باشکوه مردم مازندران با پیکر مطهر علامه حسن زاده آملی

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری: آیت الله حسن زاده آملی مایه افتخار جهان اسلام است

فراخوان دوره آموزشی تئاتر در دانشگاه مازندران

علامه حسن‌زاده آملی از عالمان برجسته، فیلسوفی بزرگ و صاحب علوم و کمالات متعالیه بود

طرح پژوهشی مطالعاتی واسپاری‌شده وزارت عتف به عضو هیات علمی دانشگاه مازندران تایید شد

تشکیل شورای بورس دانشگاه مازندران

نظام پرسشگری باید در آموزش‌وپرورش نهادینه شود

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ کوتاهی در مکتوب کردن دستاوردهای دفاع مقدس موجب تحریف آن می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد؛ 30آبان آخرین مهلت ارسال مقاله همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ «محمد کوهستانی»

رزمایش بزرگ مشترک آبی خاکی در بابلسر

مهم ترین موضوع در این برهه از زمان، مبارزه با جاهلیت مدرن است

ساخت فرهنگسرا و خانه محله آلاشت به منظور ایجاد فضاهای آموزشی و فرهنگی در قالب پروژه‌های شرکت بازآفرینی شهری مازندران آغاز شد.

قائم مقام حوزه های علمیه کشور، حضور طلاب را سبب اعتلای فرهنگی و دینی جامعه برشمرد و گفت: طلاب دینی در ترویج فرهنگ و معارف اسلامی نقش آفرین هستند.

شیوه‌نامه دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران تصویب شد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: مازندران تا 5 سال آینده با بحران کمبود معلم مواجه می‌شود

استانداری مازندران خواستار مناسب‌سازی ادارات برای تردد جانبازان شد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین دستاورد نمایشگاه دفاع مقدس است

نماینده ولی فقیه در مازندران؛ تربیت نیروی انقلابی و علمی خروجی حوزه علمیه باشد

استاندار مازندران: پیام‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده منتقل شود

فرمانده سپاه کربلا؛ امیدآفرینی مبتنی بر اعتقادات دینی توطئه های استکبار را خنثی می کند/افتتاح نمایشگاه «مامقتدریم» در باغ موزه دفاع مقدس مازندران

پیشکسوتان دفاع مقدس مازندران تجلیل شدند

بازدید دوره‌ای از شرکت‌های فعال در حوزه تولید و اشتغال دانشگاه مازندران صورت پذیرفت

دفاع مقدس، آشناترین واژه در تاریخ حماسه‌های غرورآفرین و جلوه عظمت ایران عزیز

دومین نشست کمیته راهبری بازنگری و تدوین برنامه راهبردی دانشگاه مازندران